$
בארץ

הפיצול של צבי האוזר ויועז הנדל מכחול לבן שווה 9 מיליון שקל

כל סיעה מכהנת במשכן מקבלת מהכנסת סכום חודשי של 83 אלף שקל עבור כל אחד מחברי הכנסת שלה; עד כה כספי מימון המפלגות החודשיים עבור האוזר והנדל בסך של 166 אלף שקל בחודש הצטברו לכ־2 מיליון שקל בשנה ועברו לתל"ם

צבי זרחיה 07:4430.03.20
הפיצולים ברשימת כחול לבן שווים הרבה כסף: חברי הכנסת מסיעת דרך ארץ צבי האוזר ויועז הנדל יקבלו מהכנסת מימון מפלגות שוטף של 9 מיליון שקל במהלך תקופת כהונתה של הממשלה המסתמנת בכשלוש שנים, זאת לאחר שוועדת הכנסת אישרה את התפצלותם מתל"ם בראשות בוגי יעלון. כך עולה מחישוב שערך "כלכליסט".

 

יועז הנדל וצבי האוזר יועז הנדל וצבי האוזר צילום: עמית שעל, אוראל כהן

 

כל סיעה מכהנת במשכן מקבלת מהכנסת סכום חודשי של 83 אלף שקל עבור כל אחד מחברי הכנסת שלה. עד כה כספי מימון המפלגות החודשיים עבור האוזר והנדל בסך של 166 אלף שקל בחודש הצטברו לכ־2 מיליון שקל בשנה ועברו לתל"ם. לאחר אישורה של דרך ארץ כסיעה עצמאית יעברו כספים אלה ישירות אליה. כלומר, בקדנציה של שלוש שנים מדובר בכ־6 מיליון שקל. בנוסף, מקבלת כל סיעה עצמאית סכום חודשי קבוע של 83 אלף שקל, זאת ללא קשר למספר חברי הכנסת שלה. כלומר, הפיכתם של האוזר והנדל לסיעה עצמאית תגדיל את העלות לכנסת בכמיליון שקל לשנה וב־3 מיליון שקל לקדנציה.

 

ללא קשר לסוגיית המימון דרך ארץ תפעל כסיעה משותפת שתמנה 17 חברי כנסת עם כחול לבן, זאת במטרה לסייע לחבריה לקבל תפקידים משמעותיים בקואליציה. על פי הערכות האוזר ימונה לשר התפוצות והנדל ימונה ליו"ר ועדת חוץ וביטחון.

x