בארץ

הדרמה הפוליטית

גנץ יישאר עם השם כחול לבן; תמנו שטה תמונה לשרת הקליטה - ולא יברקן

הוועדה המסדרת בכנסת אישרה את הפיצול בכחול לבן. ח"כ פנינה תמנו שטה שעברה מיש עתיד לחוסן לישראל צפויה להתמנות לשרת הקליטה - למרות שנתניהו הבטיח את התפקיד לגדי יברקן

צבי זרחיה 16:5229.03.20

הוועדה המסדרת אישרה אחר הצהריים (א') את התפלגות סיעת יש עתיד מכחול לבן. השם כחול לבן יישאר בידי סיעת חוסן לישראל, בראשות בני גנץ. לאחר מכן אישרה הוועדה את הצעת סיעת תל"מ להתפלג מרשימת כחול לבן.

 

 

בנוסף, אישרה הוועדה את הצעת סיעת יש עתיד להתפלג מח"כ פנינה תמנו שטה, שתתמזג עם סיעת כחול לבן ותצטרף לקואליציה שיקים ראש הממשלה בנימין נתניהו. תמנו שטה תקבל את תיק העלייה והקליטה, שהובטח על ידי נתניהו לח"כ גדי יברקן.

 

הוועדה גם אישרה את בקשת כחול לבן להתפלג מח"כ ע'דיר מריח שיתמזג עם יש עתיד. תמנו שטה הודתה לח"כ אבי ניסנקורן ולעופר שלח על שאיפשרו את מעברה לכחול לבן ושל מריח ליש עתיד. "זה רגע לא פשוט עבורי. אני רוצה לומר תודה. ידעתי שאני בקבוצת אנשים מדהימה שהולכת להילחם על עתידה של המדינה. אני תומכת באחדות. צו השעה זה כן לומר את זה וכן לעשות מעשה והייתי בדעה שונה משל יש עתיד ולכן בחרתי לעשות את הצעד הזה".

 

ח"כ פנינה תמנו שטה ח"כ פנינה תמנו שטה צילום: עמית שעל

 

 

בהצבעה אחרת אישרה הוועדה את בקשת חברי הכנסת יועז הנדל וצבי האוזר להתפלג מתל"מ. שם הסיעה החדשה של הנדל והאוזר היא "דרך ארץ". הנדל אמר: "רוצים להודות לבוגי על הדרך שעשינו ביחד ומקווים שיביא לאחדות וריפוי והתמודדות עם המגפה".

 

האוזר אמר בוועדה המסדרת כי "מה שמתרחש בוועדה הזו, כמו גם האתגרים והמחלוקות שעל השולחן, אזי הצעד הראשון הוא מסע פיוס שהחברה הישראלית מחויבת לצעוד בו. זה לא קל ולא פשוט - אבל אין דרך אחרת".

x