$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

אגף המיחשוב ברשות המסים מאיים בשביתה

זאת בעקבות כוונת הנהלת הרשות להסתייע בגורמים טכנולוגיים צבאיים עם ידע וניסיון רלוונטיים כדי לשפר את מערך השירות; אם אכן תתקיים שביתה, הדבר עלול לעכב צעדים במסגרת תוכנית הסיוע למשק בשל הקורונה

עמרי מילמן 08:1429.03.20
רשות המסים היא גורם קריטי בכל חבילת הסיוע המסתמנת של האוצר בעקבות משבר הקורונה, לא רק בגלל דחיות המסים, אלא גם כי היא זו שתחלק את המענקים לעצמאיים ואולי אף תחזיר מקדמות. אולם ל"כלכליסט" נודע כי ייתכן שצעדים חסרי תקדים אלה כלל לא יצאו לפועל או יתעכבו מאוד.

 

שירות עיבודים ממוחשבים (שע"מ), האגף האחראי על מערכות המחשוב ברשות המסים, מאיים בצעדים ארגוניים, למרות מורכבות התקופה, בעקבות כוונת הנהלת הרשות להסתייע בגורמים טכנולוגיים צבאיים עם ידע וניסיון רלוונטיים כדי לשפר את מערך השירות.

 

נציגי ההסתדרות פנו למנהל רשות המסים ערן יעקב במכתב, ובו ציינו: "הנהלת שע"מ מתעתדת להסמיך חיילים מצה"ל (בפרט מחיל האוויר) לפעול בתפקידים שונים בתחום הסייבר בשע"מ".

 

הסתדרות עובדי המדינה התריעה בפני יעקב כי "מתעורר חשד כבד שבשל התבהלה מנגיף הקורונה הנהלת שע"מ ורשות המסים מנצלת את צוק העתים לקבוע עובדות תקדימיות בשירות המדינה, שלא היה בדעתו של אף מנהל להרהר עליהן, שכן שיטות פעולה כאלה מוכרות לנו אך ורק מתקופות אפלות". לאחר שהציגו את הניסיון להסתייע ביחידות הטכנולוגיות של הצבא כאירוע מ"תקופות אפלות", איימו בהסתדרות כי "ועד העובדים והסתדרות עובדי המדינה לא יאפשרו כל ראשיתו של צעד כזה, ויפעלו בכל האמצעים העומדים לרשותם – ארגוניים, תקשורתיים ומשפטיים".

 

אם ההסתדרות תיתן גיבוי להשבתה, הסיוע שאליו משווע הציבור עלול להיתקע או לצאת לפועל כלל.

x