שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

דיווח שוטף

3,619 חולי קורונה בישראל; מהם 54 במצב קשה

עד כה 12 בני אדם מתו בישראל מהנגיף; ישראלי בן 82 מת מקורונה באיטליה; הדיון בין הגורמים הכלכליים בממשלה הסתיים בסיכום על חבילת סיוע של 80 מיליארד שקל; פעילות הנדל"ן בדרך להשבתה מוחלטת, חשש ממיתון עמוק בענף; משרד הבריאות מצא סתירות בשמונה מתוך למעלה מ-6,000 בדיקות שערך: "למרות שהנתונים הגיעו משתי מעבדות ספציפיות, עצרנו את הדיווחים מכל 27 המעבדות"; המדינה דוחה את ההצטיידות בכלי רכב חדשים בגלל חוסר הוודאות במשק

כלכליסט ו-ynet 00:0929.03.20

דיווח שוטף על מגפת הקורונה בארץ

 

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

24:00 - יש סיכום: חבילת סיוע של 80 מיליארד שקל למשק

הדיון בין הגורמים הכלכליים בממשלה בנוגע לחבילת הסיוע למשק בעקבות משבר הקורונה הסתיים הערב (שבת) עם סיכום בנוגע לתוכנית בהיקף של 80 מיליארד שקל. הסיוע לעסקים הקטנים בהיקף של 5 מיליארד שקל יוקצה כמענקים, אך טרם נקבע כיצד יחולקו; כן תוקם קרן לעסקים גדולים בהיקף 6 מיליארד שקל, וקרן עבור עסקים ממונפים; עדיין לא ברור אם תוקם קרן הלוואות למגזר ההייטק; מחצית מכלל הסיוע - 40 מיליארד שקל - תילקח מתקציב המדינה, והשאר - הלוואות מגופים פיננסיים שהמדינה ערבה להם, וכן דחיות והחזרי תשלומים שונים.

(עמרי מילמן) 

רה"מ בנימין נתניהו רה"מ בנימין נתניהו צילום: לע"מ

 

21:15 - ישראלי בן 82 מת מקורונה באיטליה

 

שמואל ספרי, אזרח ישראלי בן 82 מחיפה, מת באיטליה מנגיף הקורונה. הוא יצא יחד עם רעייתו לשיט מארה"ב לסבונה שליד טורינו, בצפון איטליה, בחודש שעבר. לפני כשבוע הוא אושפז בבית חולים מקומי אחרי שהתגלה כחולה קורונה ומת בסוף השבוע, בלילה שבין חמישי לשישי. רעייתו שוהה בבידוד בבסיס צבאי. קונסול ישראל ברומא, איתן אברהם, מסר כי ליווה את משפחתו של הגבר מהרגע שבו נודע שחלה, וממשיך לעמוד בקשר ולסייע למשפחתו.

(איתמר אייכנר, ynet)

 

21:00 - משרד הבריאות עדכון את מספר החולים - 3,619

 

מספר החולים בקורונה בישראל עלה ל-3,619 - כך עדכן לפני זמן קצר משרד הבריאות. 54 מהחולים הם במצב קשה. עד כה נפטרו מהנגיף 12 חולים.

 

17:45 - בגלל הקורונה: המדינה דוחה את ההצטיידות בכלי רכב חדשים

על רקע חוסר הוודאות הכלכלית בשל התפשטות הנגיף, החליט האוצר לדחות ליוני מכרז הצטיידות בהיקף של יותר מ-100 מיליון שקל, שאמור היה לכלול מאות כלי רכב, חלקם מפוארים במיוחד. במקביל נדחה מכרז הצטיידות נוסף לכלי רכב המיועדים לפקידים בכירים שיש להם משפחות ברוכות ילדים.

(תומר הדר)

 

16:40 - מסתמן: פעילות הנדל"ן בדרך להשבתה מוחלטת, חשש בענף ממיתון עמוק

 

ענף הבנייה והנדל"ןלקראת השבתה כמעט מוחלטת בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, כך עולה ממידע שהגיע לידי כלכליסט על תוכן הדיונים שנערכו בשבוע שחלף בהובלת המועצה לביטחון לאומי (מל"ל) עד קרוב לכניסת השבת. מתוכן דיוני מל"ל עולה כי הענף לא יוגדר עוד כחיוני במתכונת החירום; פעילות הבנייה תיפסק כמעט לחלוטין, למעט של מוסדות ציבור כמו בתי חולים, וכמו כן תצומצם משמעותית שהיית עובדים פלסטינים בישראל. זוהי החלטה דרמטית שטומנת בחובה סיכון למשק ואיום למיתון עמוק.

(אמיתי גזית) 

אתר בנייה עם פועלים פלסטינים אתר בנייה עם פועלים פלסטינים צילום: צביקה טישלר

 

 

16:20 - משרד הבריאות: התגלו סתירות בשמונה בדיקות מתוך למעלה מ-6,000

 

משרד הבריאות מעדכן בהמשך לדיווח של ynet על החשש לתקלה בתוצאות בדיקות הקורונה, כי הסתירות התגלו בשמונה בדיקות מתוך למעלה מ-6,000. מוריס דורפמן, ראש חטיבת רגולציה מחשוב ובריאות דיגיטלית במשרד הבריאות הסביר כי "אתמול בלילה, במהלך בדיקה שגרתית של מהימנות הנתונים שאנחנו מקבלים מהמעבדות, זיהינו שמונה דיווחים שבהם היה פער בין הנתון שהגיע מהמעבדה לבין הנתון שהופיע אצלנו במערכת הממוחשבת שממנה אנחנו מעבירים נתונים לקופות החולים והן מדווחות לציבור החולים או לאלה שהתוצאה שלהם שלילית", אמר דורפמן. "מדובר על שמונה דיווחים מתוך למעלה מ-6,000 שבהם נמצאה טעות. הנתונים האלה הגיעו משתי מעבדות ספציפיות, ואף על פי כן אנחנו החלטנו לעצור כרגע את הדיווחים מכל 27 המעבדות".

(אדיר ינקו וסין חקלאי, ynet) 

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב צילום: יואב דודקביץ

 

 

13:55 - יו"ר הסתדרות עובדי המעבדות: "הבעיה בבדיקות הקורונה - חוסר סדר בשטח"

 

יו"ר הסתדרות המיקרוביולוגים, הביכוכימאים ועובדי המעבדות, אסתר אדמון, אמרה בעקבות הפרסום ב-ynet על החשש לתקלה בתוצאות בדיקות הקורונה: "המעבדות הרפואיות עושות עבודה מצוינת, מקצועית ומהימנה. הבעיה היא בחוסר הסדר בשטח, בין היתר בפער בין הנתונים המתפרסמים של היקף דיגום המטופלים, לבין הגעתן למעבדות". לדבריה, "כל דגימה נבדקת בתוך שש שעות, והתשובה מועברת מהמעבדה למשרד הבריאות. יש לבדוק את שרשרת ההעברה ואת מסלול הדגימה כולו".

 (אדיר ינקו)

 

13:50 - ישראלים שנתקעו בקמבודיה, פיליפינים, מיאנמר וגואה יוחזרו לארץ

 

חברת פלייאיסט, שהייתה אמורה לאסוף את אחרוני הישראלים מתאילנד ביום שני, תאסוף ישראלים גם מהפיליפינים, קמבודיה ומיאנמר, לאחר שאלה יגיעו לבנגקוק באמצעות טיסות פנימיות. נציגות ישראל בהונג קונג אפשרה את מעבר הישראלים באמצעות טיסות פנימיות ואישורים מיוחדים. בהמשך יאסוף המטוס עוד כ-50 ישראלים שנתקעו בגואה שבהודו.

(איתי בלומנטל, ynet) 

 

 

11:12 - חשש לתוצאות שגויות; משרד הבריאות הקפיא הודעות לנבדקים לקורונה

 

פרסום ראשון: משרד הבריאות הורה אתמול (שישי) בלילה למנהלי קופות החולים שלא לבשר לנבדקים לנגיף הקורונה על תוצאות בדיקתם. בהודעה פנימית שקיבלו אתמול מנהלי הקופות נכתב: "יש לחדול בשלב זה מלהודיע לאנשים על תוצאות בדיקות עד הודעה חדשה. ייתכן ותוצאות המעבדה שגויות".

 

בהודעה נוספת שקיבלו מנהלי הקופות ממשרד הבריאות חודד העניין פעם נוספת: "אנא הקפיאו בבוקר הודעות על חיוביים או שליליים. אנחנו בודקים אפשרות לתקלה בדיווחים שנשלחו אתמול בכמה מעבדות".

 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "עקב בעיית מחשוב שהתגלתה הלילה בהעברת הנתונים, מתן תשובות המעבדות מתעכבת. עבודת המעבדות נמשכת כסדרה בשבת" וכך גם לקיחת הבדיקות על ידי מדא. צוותים של משרד הבריאות ומשרד ראש הממשלה עובדים על פתרון בשעות אלה".

(אדיר ינקו, ynet)

 

בדיקות קורונה בדיקות קורונה צילום: עמית הובר

 

10:18 - מספר החולים בקורונה בישראל - 3,460, מהם 50 במצב קשה

 

משרד הבריאות מעדכן: מניין הנדבקים בקורונה בישראל עלה ל-3,460, עלייה של 425 חולים לעומת הדיווח האחרון מאתמול. מספר המתים נותר ללא שינוי ועומד על 12 בני אדם. 50 חולים מאושפזים במצב קשה ו-73 במצב בינוני. 3,236 חולים מוגדרים כמצב קל, ו-89 בני אדם החלימו עד כה מהמחלה.ברחבי העולם עומד מספר הנדבקים על קרוב ל-600 אלף, כאשר רק בארה"ב מספר הנדבקים עבר את ה-100 אלף.

 

9:55 - חמישה דו"חות נרשמו בראשון לציון למפרי הנחיות משרד הבריאות

 

במהלך הלילה נרשמו בראשון לציון חמישה דו"חות לאזרחים שהפרו את הנחיות משרד הבריאות למאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. במקרה אחד נרשמו שלושה דו"חות לתושבי מזרח ירושלים שהגיעו לבלות בחוף הים בראשון לציון בניגוד לצו הבריאות. במקרה אחר נרשם דו"ח לבית מאפה שפעל באזור התעשייה בניגוד לצו, ובמקרה נוסף הוגש דו"ח לתושב בת ים שהפך את מכוניתו לבר נייד ומכר אלכוהול לבני נוער.

(רועי רובינשטיין, ynet) 

 

 

כוח משטרתי לאכיפת הגבלות התנועה כוח משטרתי לאכיפת הגבלות התנועה צילום: דוברות המשטרה

 

22:00 (שישי) - 108 אנשי רפואה נדבקו בקורונה

 

נתונים חדשים שפרסם משרד הבריאות אתמול (ו') בערב חושפים כי ישנם 108 אנשי הרפואה שנדבקו בקורונה. כמו כן, ישנם 3,647 אנשי רפואה שנמצאים בבידוד מתוכם 871 רופאים ו-1,242 אחיות. 59% מהם הם עובדי בתי החולים, 25% עובדי קופות החולים וכל השאר מיחידות אחרות של מערכת הבריאות: מד"א, בתי חולים גריאטריים, בתי חולים שיקומיים, מטה משרד הבריאות ועוד.

(דורון ברויטמן)

 

גרף חולים:

 

 

 

גרף מבודדים:

 

 

 

20:30 (שישי) - מוקדי הקורונה בישראל: נחשפו מספרי החולים בכל יישוב

 

על פי נתוני פילוח החולים בקורונה בישראל בחלוקה לפי ישובים, הנכונים לאתמול (ו') אחר הצהריים, בירושלים מספר התושבים הרב ביותר שנדבקו בנגיף - 352 איש - אך בבני ברק, שם התגלו עד כה 267 חולים מאומתים, שיעור הנדבקים גדול בהרבה. העלייה בכמות בדיקות הקורונה בימים האחרונים מאפשרת "תמונת מודיעין" מדויקת יותר בנוגע להתפשטות הנגיף בארץ. כך מתאפשר מיפוי טוב יותר של מוקדי הקורונה, ותיתכן הטלת סגר על יישובים שכאלו - עוד לפני החלטה על סגר כללי בישראל.

 

תל אביב, שמספר התושבים בה גדול ביותר בפי 2 מבני ברק, שלישית ברשימה זו עם 211 נדבקים. בהמשך הרשימה: אשקלון (78 חולים), ראשון לציון (76), מודיעין-מכבים-רעות (63), פתח תקווה (63), אשדוד (58), מגדל העמק (57) ונתניה (55). לפי המסמך, בנוגע ל-194 איש, לא ידוע מקום מגוריהם. מבין הערים הללו, במגדל העמק השיעור הגבוה ביותר של נדבקים באוכלוסייה - יותר מ-22 נדבקים לכל 10,000 תושבים. גם כאן בני ברק שנייה (יותר מ-13 נדבקים ל-10,000 תושבים), ושלישית מודיעין-מכבים-רעות, שם תלמידים בחמישה בתי ספר בשכונה אחת - שכונת "אבני חן" (קייזר) - נכנסו לבידוד בעקבות הידבקויות במסיבות פורים.

x