$
בארץ

דיווח שוטף

מוקדי הקורונה בישראל: נחשפו מספרי החולים בכל יישוב

נחשפו מספר החולים של מחלת הקורונה בכל ישוב. ירושלים היא בין הערים המובילות בהדבקות. 108 אנשי רפואה בישראל נדבקו בנגיף הקורונה. כל המידע באתר כלכליסט

שירות כלכליסט ו-ynet 21:5727.03.20

משבר הקורונה: דיווחים שוטפים מהארץ

 

תמונת מצב בארץ ובעולם - לחצו כאן

 

21:40 - 108 מאנשי מערך הרפואה בישראל נדבקו בקורונה

 

לפי נתונים חדשים שמפרסם משרד הבריאות הערב (ו'), 108 אנשי רפואה בישראל נדבקו בנגיף הקורונה. כמו כן, 3,647 אנשי רפואה נמצאים בבידוד, 871 מתוכם רופאים ו-1,242 אחיות; 59% מהם הם עובדי בתי החולים, 25% עובדי קופות החולים וכל השאר מיחידות אחרות של מערכת הבריאות: מד"א, בתי חולים גריאטריים, בתי חולים שיקומיים, מטה משרד הבריאות ועוד.

(דורון ברויטמן)

 

חולים:

 

 

מבודדים:

 

 

20:30 -  מוקדי הקורונה בישראל: נחשפו מספרי החולים בכל יישוב

 

על פי נתוני פילוח החולים בקורונה בישראל בחלוקה לפי ישובים, הנכונים להיום (ו') אחר הצהריים, בירושלים מספר התושבים הרב ביותר שנדבקו בנגיף - 352 איש - אך בבני ברק, שם התגלו עד כה 267 חולים מאומתים, שיעור הנדבקים גדול בהרבה. העלייה בכמות בדיקות הקורונה בימים האחרונים מאפשרת "תמונת מודיעין" מדויקת יותר בנוגע להתפשטות הנגיף בארץ. כך מתאפשר מיפוי טוב יותר של מוקדי הקורונה, ותיתכן הטלת סגר על יישובים שכאלו - עוד לפני החלטה על סגר כללי בישראל.

 

תל אביב, שמספר התושבים בה גדול ביותר בפי 2 מבני ברק, שלישית ברשימה זו עם 211 נדבקים. בהמשך הרשימה: אשקלון (78 חולים), ראשון לציון (76), מודיעין-מכבים-רעות (63), פתח תקווה (63), אשדוד (58), מגדל העמק (57) ונתניה (55). לפי המסמך, בנוגע ל-194 איש, לא ידוע מקום מגוריהם. מבין הערים הללו, במגדל העמק השיעור הגבוה ביותר של נדבקים באוכלוסייה - יותר מ-22 נדבקים לכל 10,000 תושבים. גם כאן בני ברק שנייה (יותר מ-13 נדבקים ל-10,000 תושבים), ושלישית מודיעין-מכבים-רעות, שם תלמידים בחמישה בתי ספר בשכונה אחת - שכונת "אבני חן" (קייזר) - נכנסו לבידוד בעקבות הידבקויות במסיבות פורים.

 

18:00 - נערכים להידוק משמעותי של הגבלות התנועה

 

לאחר שורה של דיונים שקיים היום, הנחה ראש הממשלה בנימין נתניהו להיערך להידוק משמעותי של הגבלות התנועה, באופן שיצמצם אף יותר את מספר השוהים מחוץ לבית כדי למנוע את התפשטות מגיפת הקורונה. כמו כן, משרד האוצר יגבש מתווה לצמצום נוסף של העבודה במשק. ראש הממשלה גם הנחה להגביר את האכיפה ברשתות המזון והפארמה כדי להבטיח שמירת מרחק, חיטוי והקפדה על הוראות משרד הבריאות.

 

לפי נתניהו, אם לא יירשם שינוי בשיעור הנדבקים ביומיים הקרובים, לא יהיה מנוס מהטלת הסגר. התוכניות החדשות להידוק הגבלות התנועה יוצגו לראש הממשלה ולשרים במהלך 48 השעות הקרובות. 

ראש הממשלה נתניהו ראש הממשלה נתניהו צילום: יונתן זינדל/פלאש90

 

17:30 - החל מעוד שבועיים: 30 אלף בדיקות ביום

 

משרד הבריאות הודיע כי לאחר שיחה בין הגורמים האחראים במשרד לראש הממשלה בנימין נתניהו, הוחלט כי החל מעוד שבועיים יבוצעו 30 אלף בדיקות קורונה מידי יום.  במשרד הבריאות מציינים כי עד היום (ו') הגיעו כמעט ל-6,000 בדיקות ביום, ובמהלך השבוע הבא יעלו ל-10,000 בדיקות ביום.

 

17:10 - הבנקים יפתחו סניפים עם שירותי קופה לצורך משיכת קצבאות

 

במטרה לסייע ללקוחות מקבלי הקצבאות, שאין ברשותם כרטיס חיוב למשיכת מזומנים או לביצוע עסקאות, הוחלט במסגרת שיחות שהתקיימו בין המפקחת על הבנקים חדוה בר לכלל הבנקים, כי אלו יפתחו את כל הסניפים בהם יש שירותי קופה, לצורך משיכת הקצבה במזומן. הקופות נפתחו היום (ו') וייפתחו שוב ביום ראשון וביום שני, בהתאם ליום הפתיחה של הסניפים בשגרה, ללקוחות אלו בלבד.

 

לאחר מכן, החל מיום שלישי ה-31.3 ואילך, הפעילות בסניפים תחזור לפעילותה במתכונת הנוכחית, באמצעות סניפי הגרעין בלבד. כמו כן, הבנקים שלחו ללקוחותיהם מקבלי הקצבאות כרטיסי דביט, על מנת להימנע מהצורך להגיע לקופות. חלק מהכרטיסים כבר הגיעו ללקוחות, וחלקם יגיעו במהלך הימים הקרובים.

(רחלי בינדמן)

 

16:00 - מספר המתים מקורונה בישראל עלה ל-12

 

בית החולים וולפסון בחולון הודיע אחר הצהריים (ו') על פטירתו של חולה קורונה כבן 80, שהיה מונשם ומורדם ובמצב אנוש. מבית החולים נמסר, כי החולה היה מונשם ומורדם במשך במשך מספר ימים, ואחרי הצהרים חלה הידרדרות במצבו. הנפטר היה עם מחלות רקע. עם ההודעה אחר הצהריים עלה מניין המתים בישראל מנגיף הקורונה ל-12.

 

אחר הצהריים נמסר כי ראש העיר ערד, ניסן בן חמו, נדבק בנגיף הקורונה. ניסן חזר מארה"ב לפני כעשרה ימים ומאז נמצא בבידוד בביתו. מהעירייה נמסר כי הוא חש בטוב ובכל הימים בבידוד היה מעורב בניהול וקבלת החלטות באופן דיגיטלי. 

בי"ח שיבא תה"ש בי"ח שיבא תה"ש צילום: שאול גולן

 

15:45 - חולה קורונה בן 73 נפטר בבית החולים רמב"ם

 

בית החולים רמב"ם בחיפה הודיע בצהריים (ו') על פטירתו של חולה קורונה בן 73. מדובר בגבר תושב חיפה שסבל ממחלות רקע רבות. מצבו הידרדר לפני ארבעה מים והוא הונשם ונזקק לדיאליזה. אשתו של האיש שנפטר גם היא נדבקה בנגיף, ומאושפזת בבית החולים. מצבה מוגדר בינוני. היא ושאר המשפחה קיבלו הודעה על דבר מותו.  

 

עם ההודעה בצהריים עלה מניין המתים בישראל מנגיף הקורונה ל-11. מניין הנדבקים עומד לפי שעה על 3,035 בני אדם.

 

14:30 - שחרור מוקדם מהכלא

 

ביום ראשון ישתחררו מהכלא מאות אסירים שמועד השחרור שלהם בשבועות הקרובים, וזאת כדי להקטין את הצפיפות בבתי המאסר, על רקע מגפת הקורונה. הממשלה אישרה כעת תקנות לשעת חירום שיזם השר לבטחון פנים גלעד ארדן שיאפשרו את המהלך.  האסירים שיימצאו זכאים על פי התקנות החדשות, ייצאו לחופשה מיוחדת של 30 יום, בתנאי מעצר בית, שבסיומה ישתחררו רשמית ממאסרם. מדובר באסירים פליליים בלבד, המרצים עד ארבע שנות מאסר ושאינם שפוטים על עבירות מין ואלימות במשפחה. על המהלך הצפוי דווח כבר לפני כשבוע כאשר בשרות בתי הסוהר הדגישו כי "רשימת האסירים הפוטנציאליים לצאת לחופשה תיקבע על פי קריטריונים מדודים הנוגעים לאסירים שאינם נמנים על סוגי אוכלוסיות ברמת מסוכנות גבוהה. על פי הערכת שב״ס ובהתאם לקריטריונים אלה, ניתן יהיה להוציא לחופשה מיוחדת כ- 500 אסירים". לדברי ארדן, ״בתי הכלא הם המקום הפגיע והרגיש ביותר להתפשטות הנגיף ולכן מתחילת המשבר אני נוקט צעדי חירום שיצמצמו את הצפיפות בקרב הכלואים ויקטינו את סיכויי ההדבקה. האסירים שישתחררו ישהו בתנאי מעצר בית עד לתום מאסרם, תוך פיקוח של המשטרה על עמידתם בתנאי מעצר הבית".

(עמיר קורץ)

 

13:30 - מספר חולי הקורונה ברשות הפלסטינית עלה ל-82

 

הרשות הפלסטינית הודיעה כי מספר חולי הקורונה בשטחה עלה ביממה האחרונה בשבעה בני אדם, ועומד כעת על 82 חולים. ברצועת עזה יש תשעה חולים מאומתים.

 

11:45 - סיכום על חבילת הסיוע למשק

 

הנהלת האוצר, יחד עם נגיד בנק ישראל, אמיר ירון, והיועץ הכלכלי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אבי שמחון, הצליחו לאחר דיון לילי להגיע לסיכום עלהצעדים שייכללו בחבילת הסיוע למשק בשל משבר הקורונה. חבילת הסיוע, בהיקף כולל של 80 מיליארד שקל, תכלול דמי אבטלה משופרים, מענקים לעצמאים ולעובדים מעל גיל 67; תוקם קרן סיוע לעסקים גדולים בסך 5 מיליארד שקל; העסקים הקטנים והבינוניים ייהנו מהנחות משמעותיות בארנונה ומדחיית תשלומי חובה; החבילה כוללת גם תקציבים מעודדי צמיחה לתשתיות ולהייטק; הגירעון השנה צפוי להיות גבוה מ-100 מיליארד שקל. 

 

09:30 - שיעור האטלה - 21.4%

 

עדכון שירות התעסוקה: מאז 17:00 אתמול ועד 5:00 הבוקר נרשמו 9,497 דורשי עבודה חדשים. אתמול נרשמו 42,860, ושלשום 39,009  - לעומת,54,305 ביום ראשון האחרון, ו-127,464 ביום חמישי בשבוע שעבר שהיה יום השיא במספר הנרשמים עד כה.  מתחילת מרץ: 732,525 נרשמים חדשים - 90% מהם בחל"ת; שיעור האבטלה עומד הבוקר על 21.4%. בשעות הקרובות שירות התעסוקה יעביר 200 אלף נרשמים נוספים למוסד לביטוח לאומי על מנת שיעביר להם קצבת אבטלה בהקדם. לאחר העברה זו יגיע מספר הנרשמים שהועברו לתשלום בביטוח הלאומי ל-700 אלף. 

 

שירות התעסוקה שירות התעסוקה צילום: יריב כץ

 

09:10 - חולה בת 76 נפטרה

  

מניין הנפטרים מסיבוכי הנגיף קורונה בישראל עלה לעשרה: בבית החולים השרון בפתח תקווה נפטרה הלילה אישה בת 76 שסבלה ממחלות רקע קשות.

 

מניין הנדבקים בנגיף עומד כעת על 3,035 - עלייה של 540 חולים שאובחנו ביממה האחרונה. מצבם של 49 מהם מוגדר קשה, 60 במצב בינוני ומספר המחלימים עומד כעת על 79. ביום שישי, לפי שבוע בדיוק, היו בישראל 705 חולי קורונה - עשרה מהם היו במצב קשה.

  

במקביל, דובר צה"ל עדכן הבוקר כי בהתאם להערכת המצב ובהמשך לבקשת המשטרה ובאישור הממשלה, הצבא נערך להקצאת כ-500 חיילים לסיוע למשטרה במשימותיה לאור הנחיות הממשלה ומשרד הבריאות לצמצום התפשטות הנגיף קורונה. החיילים, מבסיסי הכשרות הלוחמה ויחידות השדה, יחולקו ביום ראשון למחוזות משטרתיים - ולכל מחוז תוקצה פלוגה אחת. החיילים יחברו לשוטרים ובצוותים אחודים יסייעו במשימות סיור, בידוד שטחים ואבטחתם, חסימות צעירים ועוד. לפי גורם צבאי, החיילים אשר יצוותו לשוטרים למטרת הסיוע יהיו חמושים.  

  

אח בחדר המיון בבית החולים לגליל בנהריה נדבק בנגיף הקורונה והועבר לבידוד. הנהלת בית החולים מחפשת פועלת לאתר את אנשי הצוות הרפואי והחולים שבאו עימו במגע.

 

09:00 - חולה קורונה בן 93 נפטר בסורוקה

 

חולה קורונה בן 93 נפטר הלילה (בין חמישי לשישי) בבית החולים סורוקה בבאר שבע. בכך עלה לתשעה מספר החולים בנגיף שמתו בישראל. אתמול נפטרו שלושה. אמש דווח כי מספר החולים המאובחנים בישראל עומד על 2,693 בני אדם, בהם 46 מאושפזים במצב קשה ו-67 באורח בינוני. בכך עלה ב-198 מספר הנדבקים בקורונה מאז אתמול בבוקר.

 

מבית החולים נמסר כי החולה הובהל מבית אבות כשהוא סובל מחום ומקוצר נשימה עם מחלות רקע מורכבות וקשות. "נלקחה לו בדיקה לנגיף הקורונה שהייתה חיובית. כמה שעות לאחר קבלת התשובה הידרדר מצבו והרופאים נאלצו לקבוע את מותו. אנו משתתפים בצער המשפחה". 

 

בית חולים ברזילי בית חולים ברזילי צילום: הדר גיל עד

 

 

x