$
בארץ

לפיד במתקפה חריפה: "גנץ זחל לנתניהו - בוחרים נבגדו, הקולות נגנבו"

יו"ר יש עתיד מתח ביקורת קשה על שותפו לשעבר שמונה היום לתפקיד יו"ר הכנסת ובכך פירק את רשימת כחול לבן: "בני הסתכל לי בעיניים ואמר שבממשלה הרעה הזאת הוא לא יישב. גנץ נכנע ללא קרב"

מורן אזולאי, ynet 20:5726.03.20

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תקף הערב (חמישי) בחריפות את שותפו הקרוב עד לפני כמה שעות ואמר כי יו"ר הכנסת הטרי בני גנץ "נכנע ללא קרב" ו"זחל לממשלת נתניהו". 

 

בהצהרה שמסר שעות לאחר היבחרו של גנץ במקום אדלשטיין בתמיכת הימין אמר לפיד: "מה שמוקם היום זו לא ממשלת אחדות ולא ממשלת חירום. זו עוד ממשלה של נתניהו. גנץ הצטרף לבלוק הקיצוני-חרדי. רצנו יחד כי בני גנץ הסתכל לי בעיניים ואמר שבממשלה הרעה הזאת הוא לא יישב. האמנתי לו, יחד איתנו צעדו באמונה יותר ממיליון מצביעי כחול לבן. ישראלים טובים, משרתים בצבא, משלמים מסים ושומרי חוק. היום הם מרגישים נבגדים - ובצדק. הקולות שלהם נגנבו וניתנו במתנה לנתניהו".

 צילום: צילום מסך

 

לפיד ציין כי "הקמנו את כחול לבן כדי להציע אלטרנטיבה לישראלים. מפלגת מרכז טובה, הגונה, ערכית. תוצאות הבחירות הוכיחו שמדינת ישראל היתה זקוקה לזה כאוויר לנשימה. רצינו להביא שינוי, להביא תקווה, להתחיל דרך אחרת. בני גנץ החליט היום לפרק את כחול לבן כדי לזחול לממשלה של נתניהו. זו החלטה מאכזבת".

 

יו"ר יש עתיד הוסיף כי "למדינת ישראל יש עכשיו משימה לאומית אחת - להילחם יחד בקורונה. אנחנו בעיצומו של אחד המשברים החמורים ביותר בתולדות המדינה. נעבוד ללא לאות לסייע לאזרחי ישראל לעבור את המשבר - גם מהאופוזיציה. אבל משבר הקורונה הוא לא היתר ולא אישור לוותר על ערכים.

 

"הבטחנו שלא נשב תחת ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום, הבטחנו שלא נשב בקואליציה של סחטנים וקיצונים ואמרנו שלא ניתן לפגוע בדמוקרטיה הישראלית. דווקא בשבוע שבו ההתקפה על רשויות החוק הגיעה לשיא - נותנים פרס למפירי החוק. פרס לעבריינות. מי שזוחל לממשלה כזו שלא ימכור לנו שהוא עושה את זה לטובת המדינה". 

x