$
בארץ

לובי 99 לשר שטייניץ: "אל תתערב בהורדת מחיר הבנזין"

זאת ימים ספורים לפני קביעת מחיר הבנזין הסופי. לאחר שחברות שיווק הדלק הגדולות ביקשו להפגש עימו במטרה להקפיא את המחיר, לאור צניחת המחירים בעולם: לובי 99: ""פגישה שכזו היא שיתוף פעולה פסול להעלאת מחיר לציבור, שאינו אלא עזות מצח בתקופת משבר"

ליאור גוטמן 19:4426.03.20

ימים ספורים לפני קביעת מחיר הבנזין הסופי, לובי 99 פנה בבהילות לשר האנרגיה שטייניץ בדרישה שלא יתערב במהלכי המשק. כזכור, חברות שיווק הדלק הבכירות פנו השבוע לשר שטייניץ בדרישה להקפיא את מחיר הבנזין, זאת לאור צניחת המחירים בעולם.

 

 

על פי ההערכות הירידה במחיר תנוע סביב שקל ויותר, כלומר במקום לשלם 5.92 שקל לליטר בנזין כיום (אוקטן 95, שירות עצמי), בעלי המכוניות אמורים לשלם סביב 4.9 שקל לליטר. 

 צילום: עמית שעל

 

חברות שיווק הדלק, שכבר ספגו ירידה של עשרות אחוזים בתדירות הביקורים בתחנות, ביקשו להיפגש עם שר האנרגיה שטייניץ במטרה לדון איתו כאמור על הקפאת מחיר הבנזין או לחילופין הגדלת מרווח הרווחים שלהם ("מרווח השיווק") מסך המכירות.

 

לתפיסת לובי 99, "פגישה שכזו היא שיתוף פעולה פסול להעלאת מחיר לציבור, שאינו אלא עזות מצח. בעת המשבר הכלכלי המתרגש עלינו, בו מאות אלפי ישראלים, משפחות וצרכנים, חווים ירידה דרמטית בהכנסתם, אין זו רק דרישה חסרת הצדקה אלא אף דרישה צינית ולא לגיטימית, משפטית ומוסרית", הם כותבים.

 

עטוד הם חידדו כי "נגיף הקורונה מוביל לפגיעה ברווחיות של חברות רבות בענפים שונים, ואולם לא ייתכן כי תיתן ידך לכך שהחברות הגדולות, שבשגרה נהנות מרווחים עצומים )וזאת נראה להלן(, ינצלו את נגישותן לרגולטורים לטובת קידום האינטרס הצר שלהן, וכדי לפגוע פגיעה קשה בכיסו של ציבור הצרכנים ובאוצר המדינה"

 

x