$
בארץ

העלות המנופחת של ממשלת נתניהו החדשה: עד 720 מיליון שקל לקדנציה

על אף הגירעון התקציבי ומשבר הקורונה, הממשלה שיקים נתניהו צפויה להיות רחבה ולכלול 30 שרים. עלות לשכותיהם תגדל בלפחות 150 מיליון שקל בשנה, במקרה הטוב

צבי זרחיה 18:3426.03.20

הממשלה החדשה שאותה יקים בקרוב רה"מ בנימין נתניהו, צפויה להיות מנופחת ומסורבלת ולכלול כ-30 שרים. עלות לשכת שר מוערכת ב-5-6 מיליון שקל בשנה. יוצא איפוא שעלות הלשכות תגדל ב-150-180 מיליון שקל בשנה, מה שמסתכם ב-600-720 מיליון שקל במשך קדנציה של 4 שנים.

 

 

לשכת שר כוללת: מנהלת לשכה, יועצים, דובר, מזכירות ונהג. במשרדים גדולים מספר העובדים גדול יותר. כיום מונה הממשלה את רה"מ ועוד 23 שרים. אולם במו"מ הקואליציוני הבטיח נתניהו לבני גנץ להעניק לו שיוויון במספר השרים כמו לליכוד, גם אם יבוא רק עם חלק מרשימת כחול לבן.

 צילום: אלכס קולומויסקי

 

בני גנץ יתמנה לשר החוץ, גבי אשכנזי כשר הביטחון. כחול לבן תקבל גם את תיקי המשפטים, תקשורת, כלכלה. לגבי תיק המשפטים דרושה הסכמה של נתניהו למינוי.

 

שר החוץ ישראל כץ צפוי לפנות את כיסאו. בליכוד אומרים שהוא צפוי לקבל את תיק האוצר. לפני הבחירות הכריז נתניהו שאם ירכיב ממשלה ימנה את ניר ברקת כשר האוצר.

 

מלשכת ברקת נמסר כי "ניר ברקת סומך על ראש הממשלה באופן מלא ואין לו ספק שיקיים את הבטחתו לאזרחי ישראל וימנה אותו לתפקיד שר האוצר בממשלת החירום, ובוודאי לנוכח המשבר החמור ביותר לכלכלת ישראל מאז קום המדינה".

 

יו"ר הכנסת המתפטר ח"כ יולי אדלשטיין יחזור לכיסאו. שר הפנים אריה דרעי צפוי להישאר בתפקידו וגם שר הבריאות יעקב ליצמן. השר בנט יעזוב את משרד הביטחון. בליכוד טענו שהוצע לו תיק החינוך.

 

בנט צייץ כי: ״אני מברך את בני גנץ על הצעד האמיץ של כניסה לממשלת אחדות בראשות נתניהו. זה הדבר הנכון לישראל בעת חירום זו. הדיווחים על שיח תיקים הם פייק ניוז מוחלט. ראש הממשלה או מי מטעמו לא דיברו איתי או עם מישהו מטעמי על כלום״.

x