שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מהלילה: אל על מפסיקה לחלוטין את הטיסות הסדירות

החברה תמשיך להפעיל טיסות מטען וטיסות חילוץ. לעת עתה, ההשבתה תימשך עד ל-4 באפריל

נווית זומר ותומר הדר 17:1326.03.20

חברת התעופה אל על מפסיקה את כל טיסותיה הסדירות, על פי דרישת משרד החוץ. החברה תוסיף לקיים טיסות מטען מישראל ואליה, ולשם כך תעשה שימוש גם במטוסי נוסעים. הפסקת הטיסות תיכנס לתוקף היום (ה') בחצות. החברה הודיעה כי תשבית את הטיסות עד ל-4 באפריל בשלב זה. עד עתה אל על המשיכה להפעיל בין שמונה לעשר טיסות ביום, בעיקר לארה"ב, צרפת ובריטניה.  

 

מאל על נמסר כי חלה ירידה חדה בביקושים לטיסות סדירות, עד לרמה אפסית. "הדאגה שלנו לבריאות הנוסעים והצוות, וכן הצורך לצמצם הוצאות עד סוף המשבר, הביאו להחלטה להשבית הטיסות", נמסר מהחברה.

 

טיסות החברה המתוכננות הערב יתקיימו כמתוכנן. מדובר בטיסות מניו יורק, טורנטו, לונדון, פריז וכן טיסות חילוץ מדלהי ומקוסטה ריקה. החברה מסה כי תמשיך להפעיל טיסות חילוץ.

 

בדווח לבורסה שהוציאה אל על בשעה האחרונה, היא הודיעה כי לצד הפסקת הטיסות נמשך מהלך להוצאת עובדים לחופשה ללא תשלום. עד כה הוציאה החברה 5,500 עובדים מתוך 6,500 עובדיה. עוד הודיעה החברה כי יצומצמו היקפי משרה של מנהלים.

 

בנושא הסיוע הממשלתי לאל על, מדווחת החברה כי הגישה למדינה תוכנית התייעלות והיא ממתינה לתשובת משרד האוצר. בדיווח נכתב כי "תמיכת המדינה חיונית בטווח הקרוב".

 

מטוסי אל על מטוסי אל על צילום: תומר הדר

זאת הפעם הראשונה בתולדותיה שאל על השביתה את כל מערך הטיסות המסחריות שלה. קודם לכן התריעו גורמים בהנלת אל על כי לא תוכל לשרוד בטווח של שבועיים-שלושה ללא קבלת סיוע מהמדינה. 

 

חברי הקהילה החרדית יהיו בין הנפגעים העיקריים ממהלך זה, שכן הם מהווים חלק נכבד מנפח טיסות אל על לארה"ב. רק בשבוע שעבר הגיע ארצה מטוס אל על מארה"ב שעל סיפונו שהו עשרות חרדים שנדבקו בקורונה והועברו לתנאי בידוד.

x