$
בארץ

תוכנית להצלת העמותות המפעילות למשרד העבודה והרווחה מסגרות קהילה

העמותות יקבלו תשלום מלא לחודש מרץ, כיסוי לשכר דירה ואחזקה בתקופת המשבר. עמותות שיפעילו שירותים מקוונים יקבלו עליהם תשלום

שחר אילן 14:0726.03.20

מנכ"ל משרד העבודה והרווחה אביגדור קפלן הודיע על תוכנית הצלה לעמותות המפעילות מסגרות הקהילה ללא לינה של משרד העבודה והרווחה. המסגרות יקבלו תשלום מלא עבור חודש מרץ, זאת למרות שרובן חדלו לפעול באמצע החודש.

 

המשרד מתכוון לשלם להן תשלום מסוים על הפעלת שירותים מקוונת, במידה שהדבר אפשרי. בשבוע שעבר נערך דיון על כל סוג של מסגרת. כן הן יקבלו תשלום עבור שכר דירה והוצאות אחזקה שוטפות כדי לאפשר להן לשרוד עד תום המשבר. על כך הודיע קפלן בישיבת ועדת הכספים של הכנסת.

 

אביגדור קפלן אביגדור קפלן צילום: ענר גרין

 

המסגרות יחולקו לשלוש קבוצות:

 

1. מסגרות אשר פועלות באופן מלא וימשיכו לקבל 100% תשלום

2. מסגרות שפועלות במתכונת חלקית כגון שירות חלופי בבית מקבל השירות או שירות מקוון ויקבלו תשלום בהתאם להיקף ואופי הפעילות.

3. מסגרות שהושבתו ויזכו לתמיכה של 15% כדי לסייע להן בכיסוי הוצאותיהן השוטפות

 

על פי סקר שערך ארגון הגג של המגזר השלישי מנהיגות אזרחית בקרב 200 עמותות, חמישית מתוכן הפסיקו לפעול ו־40% מעובדי העמותות, שהם כ־200 אלף איש, הוצאו לחל"ת. עמותות המפעילות שירותים קהילתיים עבוד משרד העבודה והרווחה נאלצו להוציא לחל"ת את כל או רוב עובדיהן בגלל עצירת התשלומים.

 

המשרד יחלק בשבוע הבא כרטיסי טעינה שבהם סכום של 300 שקל ל-30 אלף משפחות במצבים קשים, בהם משפחות עם ילדים בסיכון ועם ילדים עם מוגבלויות ומשפחות חד הוריות. החלוקה בהיקף של 9 מיליון שקלים תיעשה באמצעות כספי ועדת העיזבונות. במקרה הצורך יחולקו התווים במאצעות פיקוד העורף.

 

משרד העבודה והרווחה מקים שלושה מתקני אשפוז לבעלי מוגבלויות שיחלו בקורונה ויהיו במצב קל או בינוני. זאת, לדברי קפלן בעקבות בקשת משרד הבריאות. חולים במצה קשה יאושפזו בבתי חולים.

 

עוד הוסיף קפלן ש-200 מתנדבים מחו"ל, מהם מאה מגרמניה, בחרו להישאר בארץ. מדובר במתנדבים במסגרות רווחה חוץ ביתיות מתוך כמה מאות ששוהים בארץ בדרך כלל. המשרד סידר להם ביטוח בריאות שכולל גם את הכיסוי לקורונה.

x