$
בארץ

שירות התעסוקה: שיעור האבטלה זינק פי ארבעה ל-16.5%; כחצי מיליון נרשמו

עם זאת, כ-90% מהמובטלים החדשים, שהם 69% מכלל המובטלים, הוצאו לחופשה ללא תשלום עקב משבר הקורונה, בתקווה שיחזרו לעבודה; בסוף השבוע נרשמה האטה חדה בקצב ההרשמה של המובטלים - ל-700 בשעה

שחר אילן 09:3922.03.20

שיעור האבטלה הכפיל עצמו בשבוע האחרון פי 4 מ-4% ל-16.5%, כך מסר הבוקר (א') שירות התעסוקה. אין מדובר בנתונים רשמיים של הלמ"ס, אלא בהערכה של שירות התעסוקה, שנעשתה על בסיס הבקשות לדמי אבטלה מתחילת משבר הקורונה.

 

 

זאת, לאחר של-160 אלף המובטלים שהיו בישראל עד ה-10 במרץ, נוספו יותר מחצי מיליון. צריך לזכור עם זאת שכ-90% מהמובטלים החדשים, שהם 69% מכלל המובטלים, הוצאו ע"י המעסיקים שלהם לחופשה ללא תשלום, ויש תקווה שיחזרו לעבודה. מספר המובטלים החדשים מתחילת החודש הגיע הבוקר ל-511 אלף.

שירות התעסוקה בימי המשבר שירות התעסוקה בימי המשבר צילום: באדיבות שירות התעסוקה

 

עם זאת בסוף השבוע נרשמה האטה גדולה בקצב הרשמת המובטלים החדשים. מ-18:00 אתמול עד 6:00 היום נרשמו 8,000 מובטלים חדשים, בקצב של כ-700 לשעה. זו הפעם הראשונה שמספר המובטלים לשעה ירד מאלף מאז שדרג שירות התעסוקה את יכולות האתר שלו באמצע השבוע שעבר.

 

נראה ששירות התעסוקה מסביר את ההאטה בכך שהגל הראשון של ענפי התיירות, המלונות, התעופה, ההסעדה וכן מורי הקבלן הגיע למיצוי. לפי השירות, מוקדם לדעת אם הגידול באבטלה נעצר, כיוון שאם יוטל סגר כללי צפוי שמגזרים או ענפים נוספים יוציאו את עובדיהם לחל"ת. "ייתכנו עוד גלים גדולים של נרשמים חדשים", מזהירים בשירות.

x