בארץ

משבר הקורונה

רבים יצאו למרות ההגבלות; משרד הבריאות מזהיר: נחמיר את הצעדים

למרות שמספר החולים בישראל זינק ל-883 בני אדם, רבים התעלמו מהנחיות משרד הבריאות ויצאו לחופים ולפארקים. מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב: "נא לחזור הביתה. הקפידו על ההנחיות אחרת תהיה התפרצות משמעותית"

סיון חילאי ואיתי בלומנטל, ynet 16:0621.03.20

ביום שבו זינק מספר חולי הקורונה בישראל ב-178 והגיע ל-883 בני אדם רבים התעלמו מההגבלות שנקבעו ויצאו לחופים ולרחובות.

 

משרד הבריאות קרא לאזרחים להישאר בבית, והזהיר כי "אם הציבור לא ייענה להנחיות לא יהיה מנוס מלהחמיר את הצעדים".

 

בעולם ממשיכים לדווח על נתונים ההולכים ומחמירים, וגם בישראל נרשם מקרה המוות הראשון - אריה אבן, ניצול שואה בן 88 מירושלים.

 

"למרות השמש הישארו בבית!", נאמר בהודעת משרד הבריאות שהנחה את הציבור להישאר בבית, "מזג האוויר היפה הוא לא סיבה לצאת החוצה".

 

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר: "אל תצאו מהבית. הקפידו על ההנחיות של משרד הבריאות, אחרת נמצא את עצמנו בהתפרצות משמעותית.

 

"אני מבקש מהציבור להישאר בבית, מי שיצא - נא לחזור הביתה".

 

על-פי העדכון ששלח מוקדם יותר משרד הבריאות, מצבם של 15 מהחולים מוגדר קשה, מצבם של 19 מוגדר בינוני.

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב צילום: יואב דודקביץ

 

בין החולים שמצבם מוגדר קשה, יש שלושה שמצבם אנוש: קשישה בת 89 שמאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם, קשישה בת 91 שמאושפזת בבית החולים וולפסון בחולון, וקשיש בן 82 שמאושפז בבית החולים השרון. זאת בנוסף לגבר בן 45 במצב קשה וללא מחלות רקע, שמאושפז בוולפסון.

 

ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן מזהיר שאם יימשך הזלזול בהוראות, יסגור לגמרי את הפארקים. "הפרות בוטות של הוראות החירום למניעת התפשטות הקורונה במהלך השבת בפארקים, בסופו של יום מסכנות את חיי כולנו. לאור העובדה שלעירייה אין סמכויות אכיפה למעט כריזה, פניתי אישית למפקד התחנה סגן-ניצב יאיר וייצנברג. הצגתי בפניו את הדברים וביקשתי להפעיל אכיפה מיידית". הוא אמר כי חוסר אחריות של הציבור בשילוב חוסר יכולת לאכוף לא יותיר ברירה אלא לסגור את הפארקים, "אנא הישמעו להוראות החירום. אנחנו מבינים לגמרי את הצורך להתאוורר אבל חובה לעשות זאת תוך הקפדה על הכללים מדובר בסכנת נפשות שלכם ושל כולנו בסופו של יום".

 

 

חוף הים של תל אביב, היום חוף הים של תל אביב, היום

 

x