$
בארץ

משבר הקורונה

איפה ואיפה: אל על תוציא טיסת חילוץ נוספת - אבל הפעם צריך לשלם

החברה תוציא טיסת חילוץ נוספת מחר בלילה להודו; בניגוד ל-4 הטיסות מדרום אמריקה, שמומנו על ידי המדינה ועל ידי חברות גדולות במשק, הפעם ייתבקשו הישראלים לשלם עבור כרטיס הטיסה שלהם. במקביל מדווחת גם ישראייר כי הפעילה השבוע 12 טיסות חילוץ שהחזירו הביתה 2,000 ישראלים מרחבי העולם

תומר הדר 12:5320.03.20

אל על תוציא טיסת חילוץ נוספת מחר בלילה להודו - אבל הפעם הנוסעים יצטרכו לשלם. היום (ו') נחת מטוס החילוץ הראשון מבין ארבעה מטוסי אל על המשיבים את הנוסעים מלימה, פרו, בשל סגירת הגבולות במדינה. יודגש כי נוסעי הטיסות מלימה לא שילמו עבור טיסת החזור, לאחר שמדינת ישראל מימנה אחד מהמטוסים, ואילו הנוספים מומנו על ידי חברות גדולות במשק.

 

מטוס באוניג 787 של אל על בנתב"ג מטוס באוניג 787 של אל על בנתב"ג צילום: רויטרס

 

לעומת זאת, ובניגוד לנוסעים השבים מפרו - מי שישוב עם אל על מהודו בשבת יצטרך לשלם. לפי הודעת אל על: "לאור בקשות של מאות ישראלים השוהים בהודו ומבקשים לחזור ארצה החליטה אל על להסב טיסה שיועדה להובלת מטען במוצ"ש הקרוב לטיסת נוסעים ממומבאיי לישראל. עוד מדגישה אל על כי לטיסה להודו ניתן לרכוש כרטיסים דרך הסוכנים ודרך אתר החברה - או לסירוגין להסב כרטיסי טיסה של אל על למועדים מאוחרים יותר שישמשו לטיסה ספציפית זו - שתמריא ממומבאיי בשעה תשע וחצי בערב".

 

במהלך טיסת אל על מלימה הפתיעו אנשי הצוות את הצעירים וחילקו להם מכתבים: באיגרת האישית לצעירים ציינו עובדי החברה כי הם נמצאים בסכנת פיטורים וכי הם מוחים על המצב אליו הגיעה החברה. לדברי אחד העובדים, "את התודה מביבי אל על קיבלה. ההקשר הפוליטי ברור, את המוביל הלאומי צריך להציל ועל זה עשו סימן וי. למחרת נאום ביבי, עם קריצה גדולה לאל על, מגלים שיש עוד צעירים ישראלים תקועים בעולם, עליהם אל על כבר גובה כספים".

 

במקביל מדווחת גם ישראייר כי הפעילה השבוע 12 טיסות חילוץ שהחזירו הביתה 2,000 ישראלים מרחבי העולם.
x