$
בארץ

משבר הקורונה

צעירים חרדים ששבו מניו יורק נלקחו למלון דן - על אף שלא אובחנו כחולים

מדובר בצעירים בני 18 עד 20 שהיו ב"שנת ישיבה" בישיבת קראון הייטס בניו יורק, בה התגלו חולי קורונה. הצעירים נשלחו למלון למרות שהמדינה ייעדה אותו לבידוד לחולי קורונה, והם לא אובחנו ככאלה. צוות האוויר שהיה על המטוס התבקש להישאר בביתו ולחכות להוראות

נוית זומר 20:3319.03.20

קבוצה של כמה עשרות צעירים חרדים בעלי אזרחות ישראלית, שחזרו הבוקר (ה') לארץ בטיסת אל על מניו מיורק, נלקחו עם נחיתתם ברכב מיוחד לבידוד במלון דן. מדובר בצעירים בני 18 עד 20 שהיו ב"שנת ישיבה" בישיבת קראון הייטס בניו יורק, בה התגלו חולי קורונה. הצעירים נשלחו למלון למרות שהמדינה ייעדה אותו לבידוד לחולי קורונה, והם לא אובחנו ככאלה. כעת נעשות להם בדיקות.

 

מטוסי אל על עומדים בנתב"ג מטוסי אל על עומדים בנתב"ג צילום: תומר הדר

 

יש לציין כי צוות האוויר שהיה על המטוס התבקש להישאר בביתו ולחכות להוראות. עוד טרם המראתו של המטוס זעמו חלק מהנוסעים על הטסת הקבוצה בסיכון, ולאחר התייעצויות של אל על עם הגורמים המוסמכים, הוחלט להחתים את נוסעי המטוס על תצהיר, לפיו לא התגלו אצלם תסמינים קודם לטיסה והם לא באו במגע עם חולה קורונה. לנוסעים לא נערכה בדיקת חום טרום הטיסה , ומקור מוסמך אמר כי הבדיקה אינה יעילה מספיקף משום שהתברר שמי שמתעקש לטוס נוטל כדור מוריד חום וכך מגיע לטיסה ללא התסמין. עוד נאמר, כי אין בסמכותה של אל על לפסול נוסע לטיסה רק בגלל חשד שלא הוכח.

 

מחברת אל על נמסר בתגובה: "אל על פועלת בהתאם להנחיות משרד הבריאות והגורמים הרלוונטיים במדויק. הנחיית משרד הבריאות לטיסה זו הייתה להחתים כל נוסע, גם בעלי אזרחות ישראלית, על הצהרה לפיה לא בא במגע עם חולה קורונה ב-14 הימים האחרונים, אין לו חום או שיעול וכי הוא יודע שאי אמירת האמת תוביל לצעדים פליליים ותביעות נזקין. נציין כי ככל הידוע לנו, עד היום לא נדבק אף חולה בטיסה".
x