$
בארץ

האופטימיסט

נשיא טויוטה: "לא נעצור ולא ניכנע - בתקופה כזו עלינו לחייך ולהתגבר"

אופטימיות זהירה: קורונה, אבל רק דברים טובים: דיווח שוטף על ההתפתחויות האחרונות הקשורות להתפשטות הקורונה בארץ ובעולם - אבל עם שינוי קל - רק חדשות טובות

כלכליסט 14:5619.03.20

אופטימיות זהירה: קורונה, אבל רק דברים טובים: דיווח שוטף על ההתפתחויות האחרונות הקשורות להתפשטות הקורונה בארץ ובעולם - אבל עם שינוי קל - רק חדשות טובות

 

 

15:00 - נשיא טויוטה: "לא נעצור ולא ניכנע". "הייצור במפעלים ביפן יימשך", כך אמר היום אקיו טויודה, נשיא טויוטה. טויודה בן ה-65 הוא נכדו של קיצ'ירו טויודה, שיסד את יצרנית הרכב היפנית. טויוטה עצמה הודיעה כבר לפני מספר שבועות על פגיעה ביכולת היצור שלה בסין וביפן, אך התגברה על הבעיות בשרשרת האספקה וכעת מייצרת מכוניות במפעליה במזרח הרחוק. לעומת זאת, באירופה המצב שונה: טויוטה הודיעה אתמול על סגירה של מפעליה בצרפת, שם מיוצרים מספר דגמים, בין היתר גם טויוטה יאריס.

 

דברי טויודה נאמרו במהלך ישיבה מיוחדת של ה-JAMA, ארגון הגג של יצרני הרכב היפנים, שטויודה מכהן כנשיאו. לדברי טויודה: "הייצור יימשך ברמת המפעלים, כי אם הוא ישובש לקוחותינו יחוו אי נוחות. לעולם לא נפסיק את פעולות היצור". עוד ציין טויודה בפני יצרני הרכב היפנים: "אל תדאגו, אך היו נכונים לסייע זה לזה. בתקופה כזו עלינו לחייך ולהתגבר".

 

לדברי טויודה, "אם אנשים יתמקדו במה שיהיה, במה שאינו בר שליטה, חשיבה שלילית תתפשט. הבעיה העיקרית שניצבת כיום בפני הכלכלה היא חוסר וודאות". עוד ציין טויודה כי המשבר גם פתח את עיני תעשיית הרכב היפנית לאפשרויות חדשות של ייעול כוח אדם ושל ישום שיטות חדשות לעבודה מהבית, שיזכרו גם לאחר תום המשבר".

נשיא טויוטה אקיו טויודה נשיא טויוטה אקיו טויודה צילום: אי פי איי

  

14:00 - שורה של הקלות לציבור ממשרד המשפטים. בעקבות התפשטות נגיף הקורונה תתאפשר דחייה במועד הגשת הדיווחים הנדרשים מגופים פיננסיים לרשות לאיסור הלבנת הון. הרשות תקבל בהבנה עיכובים שיחולו בהעברת הדיווחים אליה. לצד זאת, מצופה מהמוסדות הפיננסיים להעביר לרשות את המידע במקרים המתאימים, סמוך ככל שניתן למועד הפעילות, והכל בהתאם למדיניות ניהול הסיכונים ובהתאם לצורך.

 

כמו כן תשלום אגרה בבתי הדין לעררים יכולה להיעשות בכרטיס אשראי באופן טלפוני במקום התייצבות, דחה מועד תשלום האגרה בסיוע המשפטי. לקוחות הסיוע המשפטי מקבלים שירות מלא גם אם לא שולמה האגרה. גביית האגרות תיעשה לאחר החזרה לשגרה. בוטלה חובת ההתייצבות לקבלת היתר נישואים בבתי הדין הדרוזים ואימות חתימת לקוח פרטי על שטר משכנתא נעשית בווידאו ולא נדרש מפגש עם נותן שירות, ככל שהדבר יתאפשר.

 

 

9:50 - הישראלית האחרונה שנדבקה ב"ספינת הקורונה" ביפן תשוחרר מביה"ח שיבא. המרכז הרפואי שיבא בתל השומר הודיע כי שלווה דהן, אחרונת המטופלות שהייתה ב"ספינת הקורונה" ביפן, תשתחרר היום לאחר 28 ימים במתחם המבודד. ההחלטה לשחררה התקבלה לאחר שתי בדיקות שליליות שנעשו לה.

 

8:20 - ביל גייטס אופטימי ביחס לקורונה - מייסד מיקרוסופט, שהודיע בשבוע שעבר על פרישה מדירקטוריון החברה, מעריך כי ניתן יהיה להקל בתנאי ההסדר בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בתוך 6-10 שבועות. מייסד מיקרוסופט אמר למשתמשי Reddit כי "ההסגר יכול להימשך 10 שבועות. אם המדינה תעשה עבודה טובה עם ביצוע בדיקות כנדרש והשבתה נכונה, אז בתוך 6-10 שבועות יהיו צריכים להיות מעט מאוד מקרים של קורונה", אומר גייטס.

 

ביל גייטס והבת שלו ג'ניפר ביל גייטס והבת שלו ג'ניפר צילום: גטי אימג'ס

 

7:20 - לראשונה מתחילת ההתפרצות - אין נדבקים חדשים בקורונה בסין. הבוקר (חמישי) דיווחה סין כי לא אובחנו בה כלל חולים חדשים ביממה האחרונה, ומספר המתים עמד על שמונה בלבד. ביממה שקדמה לה אובחנו 34 מקרים חדשים של הנגיף בלבד. אך בכולם מדובר בזרים שהגיעו מחוץ למדינה - ולא בהדבקות מקומיות שהתרחשו בתוך המדינה. 21 מהמקרים נרשמו בבירה בייג'ינג, תשעה בעיר התעשייה גואנגדונג בדרום סין, שניים בשנגחאי ועוד אחד בצפון המדינה.

 

 

סופרמרקט בווהאן סופרמרקט בווהאן צילום: EPA

 

 

x