שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נשארים בבית: שירותי התחבורה הציבורית יופסקו מדי ערב בשעה 20:00

בסוף השבוע תופסק התחבורה הציבורית מיום חמישי בשעה 20:00 ותחזור לפעילות ביום ראשון לפנות בוקר. הפסקת התחבורה הציבורית בערבים ובסופי השבוע תכלול את קווי האוטובוס, הרכבת והרכבת הקלה.

ליאור גוטמן 15:5117.03.20

ההגבלות החדשות על הציבור מתגלגלות גם לשירותי התחבורה הציבורית: ברשות הארצית לתחבורה ציבורית משנים את מסלולי הקווים בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ולפני זמן קצר הנחה מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, אמיר אסרף על הפסקת התחבורה הציבורית בכל ערב. הערב תופסק התחבורה החל מהשעה 22:00 וממחר (יום ד') ובכל יום החל מהשעה 20:00 בערב ועד לפנות בוקר. בנוסף התחבורה הציבורית תפסיק לפעול בסופי השבוע החל מיום חמישי בשעה 20:00 ותחזור לפעילות לפנות בוקר אור ליום ראשון. הפסקת התחבורה הציבורית בערבים ובסופי השבוע תכלול את קווי האוטובוס, הרכבת והרכבת הקלה.

 

 

 

לטענת המשרד המהלך בוצע באישור שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ' ומנכ"לית המשרד, קרן טרנר. עוד נקבע, שהתחבורה הציבורית בימי חול ועד לשעה 20:00 תמשיך לפעול למקומות חיוניים ובהם מרכזי תעסוקה, מרכולים ומרכזי הקניות, קופות החולים ובתי החולים. גורמי המקצוע במשרד התחבורה בהנחיית משרד הבריאות החליטו להפסיק את התחבורה הציבורית למקומות שאינם חיוניים ובהם מוסדות חינוך.

 

אוטובוס. יסתיימו בשעה 20:00 אוטובוס. יסתיימו בשעה 20:00 צילום: יובל חן

 

במקביל מזכירים שם שאנשי המקצוע ברשות הארצית לתחבורה ציבורית בשיתוף מפעילי התחבורה הציבורית מעדכנים את מפות הקווים, ובוחנים את נחיצותו של כל קו תחבורה. ובהתאם יופסקו כל קווי התחבורה אל מקומות הבילוי, קווי הלילה, קווי הסטודנטים והתלמידים ואל מוסדות הלימוד. בכל העת נערכת בחינה של השימוש וצרכי הנוסעים.

 

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' מסר, "מה שעומד לנגד עינינו זה בריאות אזרחי ישראל ושימור מקסימום רציפות תפקודית עבור המשק בהתאם לנסיבות. אנחנו עושים כל שביכולתנו למזער את הפגיעה באזרחים וביכולת להתנייד לעבודה בעזרת תחבורה ציבורית אך מורידים למינימום את התחבורה הציבורית שנועדה לשימושים אחרים. אני פונה לאזרחי ישראל, אני מבין את הקושי, אנחנו בימים קריטים, אנא, הימנעו מנסיעה בתחבורה ציבורית ושמרו על הנחיות משרד הבריאות".

 

 

x