$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

בנק לאומי: הבונוס לעובדים ייחתך בחצי

העובדים היו אמורים לקבל בממוצע 2 משכורות בונוס בעלות של 335 מיליון שקל. מנכ"ל הבנק: "ההחלטה גורפת ומתייחסת גם לחברי ההנהלה"

רחלי בינדמן 13:2117.03.20

המענק לעובדי בנק לאומי ייחתך בחצי - כך הודיע הבוקר מנכ"ל הבנק חנן פרידמן. לדבריו, "גם אנו בלאומי חווים את השפעות המשבר. ההחלטה התקבלה בתיאום עם ועד העובדים".

 

 

 

המענק, שמשולם לעובדים עבור 2019,  היה אמור לעמוד על 2 משכורות בממוצע (בהתאם לביצועים של כל עובד) אולם כעת יהיה בגובה משכורת אחת שתשולם באפריל. פרידמן ציין כי "ההחלטה גורפת ומתייחסת לחברי ההנהלה, פורום ה-100 ולכל עובדי הבנק. כולנו נקבל מחצית מהמענק המתוכנן".

 

 

חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי צילום: רון קדמי

פרידמן הוסיף  כי ההנהלה נענתה לבקשה של אירגון העובדים לחלק את המענק באופן אחיד כך שכל העובדים הזכאים יקבלו מענק בגובה של משכורת אחת. "בסוף 2020,  בהתאם למצב העסקי  נבחן בהנהלת לאומי את חלוקת החלק אותו החלטנו להקפיא לעת הזו", הוסיף המנכ"ל.

 

 

 

בבנק לאומי מועסקים 8,372 עובדים. עלות השכר הממוצעת בבנק היא כ-32 אלף שקלי, כלומר שכר ברוטו של 20 אלף שקל. עבור הבנק, שתי משכורות בונוס מהוות תשלום צפוי של כ-335 מיליון שקלים שכעת ייחתך בחצי.

 

 

 

בתוך כך הודיע אתמול בנק לאומי יספוג מחצית מימי החופשה של עובדים שלא יגיעו לעבודה בהוראת הבנק.  "אנו מבינים את המשמעויות והקשיים הכרוכים בכך ולכן קיבלנו החלטה בהנהלת הבנק, בתיאום עם ארגון העובדים, כי מחצית מימי החופשה יהיו על חשבון לאומי ומחצית ניצול ימי חופש של העובדים", נמסר לעובדים. מדובר ,לפי הערכות ,בכשליש מעובדי הבנק שהוגדרו כלא חיוניים והחל מהיום נשארו בביתם על חשבון ימי חופשה.

 

x