שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

משבר הקורונה

100 אלף איש ניסו הלילה להירשם לשירות התעסוקה, 15 אלף הצליחו

הסיבה המרכזית, ככל הנראה: קיצור תקופת האכשרה לדמי אבטלה לחצי שנה הגדיל משמעותית את כמות האנשים שמשתלם להם להירשם בשירות

שחר אילן 10:4517.03.20

החל מההצהרה שנשא ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול (ב') בערב, ועד היום בבוקר, ניסו להירשם לשירות התעסוקה כמאה אלף איש. 15 אלף מתוכם גם הצליחו. נראה שסיבה מרכזית למספר הנרשמים העצום היא קיצור תקופת האכשרה לדמי אבטלה משנה לחצי שנה. סיבה נוספת היא, כמובן, ההרחבה הבלתי פוסקת של מספר המפוטרים והמוצאים לחופשה ללא תשלום.

 

סניף לשכת התעסוקה בת"א סניף לשכת התעסוקה בת"א צילום: צביקה טישלר

 

מספר גדול מאוד של אנשים שפוטרו או הוצאו לחל"ת לא היו זכאים עד כה לקבל דמי אבטלה, בשל הדרישה לוותק של שנה רצופה בעבודה, ולכן לא היה להם טעם להירשם בשירות התעסוקה. קיצור תקופת האכשרה הכניס אותם למעגל מקבלי דמי האבטלה, והפך את ההרשמה לכדאית. ההערכה בביטוח הלאומי היא שיש במשק 380 אלף עובדים עם ותק של חצי שנה עד שנה, אבל לא ידוע כמה מתוכם יפוטרו או יוצאו לחל"ת. כמובן, במקביל סביר שניסו להירשם עוד עשרות אלפי עובדים שפוטרו או הוצאו לחל"ת.

 

שירות התעסוקה היה רגיל להרשמה ממוצעת של 500-700 איש ליום. מאז תחילת גל הפיטורים וההוצאה לחל"ת הוא הגדיל את יכולות האתר מספר פעמים. כדי למנוע נפילה של האתר, מתאפשרת כניסה של מספר מוגבל של אנשים בו זמנית לדפי ההרשמה. במקביל מחפש השירות אמצעים טכנולוגיים חדשים. בשירות מציינים שבלי קשר למועד ההרשמה, הזכויות של הנרשמים ישמרו מיום הפיטורים או ההוצאה לחל"ת. "אין צורך להסתער. גם אם תרשם עוד יומיים זכויותיך לא יפגעו", אומרים שם.

x