$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

טקטיק קאר מפ"ת במגעים למכירת רכב לזיהוי קורונה ללקוחות באסיה

החברה, שנרכשה לאחרונה בידי קבוצת אבנון, פיתחה רכב תגובה ראשונית לזיהוי וניטור של חיידקים ונגיפים ביולוגיים. המחיר ליחידה: 3-2 מיליון דולר

אודי עציון 10:2017.03.20

גופי ממשל וביטחון מאסיה מנהלים מו"מ עם חברת טאטיק קאר (Tactic Car) מפתח תקווה לרכישת רכב שפיתחה כדי לתת מענה ראשוני לזיהוי וניטור נגיפים, כמו נגיף הקורונה.

 

החברה, שנרכשה לפני מספר חודשים בידי קבוצת אבנון העוסקת בתחום ביטחון הפנים, מתמחה בהתאמת רכבי עבודה לצרכים מבצעיים, כמו חבלני משטרה, זיהוי פלילי, ומודיעין, דליפת חומרים מסוכנים, ועוד. העסקה בוצעה לפי שווי של כמה מיליוני דולרים לטאטיק קאר.

 

 

הרכב בפעולה הרכב בפעולה צילום: קבוצת אבנון

 

הרכב מיועד להגיע עם הכוחות הראשונים לשטח האירוע ולתת מענה ראשוני לזיהוי, ניטור, דיווח ותפעול. "הרכב שאמור לנטר ולזהות נגיפים כמו הקורונה, אטום לסביבה החיצונית ומאפשר לצוות להגיע לאזור החשוד כנגוע ולצוותו להשתמש בחיישנים ביולוגיים וכימיים, מערכות לאבחון חום גוף וציוד רפואי לאיסוף דגימות. ניתן אף להתקין ברכב רובוטים נשלטים מרחוק, שידעו לבצע זאת במקום בני אדם", אמר לכלכליסט אביעד מצא, מנכ"ל החברה.

 

לדבריו רכב כזה נועד לסייע ליצור תמונת מצב ולדווח חזרה לגוף המטפל, בין אם מדובר במשרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה או המשטרה.

 

רכבים של טקטיק קאר רכבים של טקטיק קאר צילום: קבוצת אבנון

 

זמן הייצור של רכב מבצעי מותאם שכזה הוא כ-3 חודשים, על בסיס טנדר גדול או רכב מסחרי קיים, ועלותו כ-3-2 מיליון דולר, בהתאם לרמת המפרט והאבזור של המערכות המותקנות בו.

x