שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

לאחר ירידה של 50% בנסיעות: משרד התחבורה מדלל את הפעילות של קווי התחבורה הציבורית

השר בצלאל סמוטריץ' קבע כי קווי התחבורה אל מרכזי התעסוקה, מרכזי קניות המזון והמרכזים הרפואיים - ימשיכו לפעול כסדרן. מנגד, כל קווי התחבורה אל מקומות הבילוי יבוטלו, כמו גם קווי הלילה, קווי הסטודנטים וקווי התלמידים

ליאור גוטמן 00:0017.03.20
משרד התחבורה מודיע שהחל מהערב (ב') , ייערכו שינויים בקווי התחבורה הציבורית בהתאם להנחיות החדשות שניתנו היום למשק. לפי השר בצלאל סמוטריץ', קווי התחבורה אל מרכזי התעסוקה, מרכזי קניות המזון והמרכזים הרפואיים – ימשיכו לפעול כסדרן. מנגד, כל קווי התחבורה אל מקומות הבילוי יבוטלו, כמו גם קווי הלילה, קווי הסטודנטים וקווי התלמידים.

 

עוד הוחלט שתחנות עצירה במקומות שאינם חיוניים – יבוטלו. "בכל העת תיערך בחינה של השימוש וצרכי הנוסעים. המפעילים הונחו לוודא שאין בשום נסיעה עומס נוסעים. ברשות הארצית מעדכנים בכל העת את מפת השירות של התחבורה הציבורית בהתאם להנחיות".

 

השר סמוטריץ' השר סמוטריץ' צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

לדברי המשרד, בימים האחרונים חלה ירידה משמעותית של עשרות אחוזים במספר המשתמשים בתחבורה הציבורית, וזאת בעקבות קריאת משרדי התחבורה והבריאות לצמצם נסיעות שאינן הכרחיות. "בחינת נתוני הנוסעים מראה כי חלה ירידה של כ-50% במספר הנוסעים. גורמי המקצוע ברשות הארצית לתחבורה ציבורית מעריכים כי מספר הנוסעים ימשיך לרדת בימים הקרובים"

 

עוד מחדדים שם שהחל ממחר יופסק לחלוטין התשלום לנהג באוטובוסים. "ציבור הנוסעים נדרש לרכוש ולהטעין כרטיסי הרב-קו לפני העלייה לאוטובוסים. את כרטיסי הרב-קו ניתן להטעין באינטרנט בעזרת קורא כרטיסים, בטלפון הנייד בטלפונים התומכים, במכונות האוטומטיות, ובאלפי נקודות הטענה ברחבי הארץ, ובהם בסניפי הדואר ורשתות הפארם.

 

ברשות הארצית לתחבורה ציבורית קראו למפעילים להיערך לשינויים, ולהקפיד על ההנחיות לנהגים הכוללות הצטיידות בחומרי חיטוי אישיים. הבשורה היא מכה קשה עבור חלק מהחברות, שיזדקקו לפיצוי כספי כדי למנוע קריס במערכי השירות שלהם.

 

x