$
בארץ

הממשלה תפעיל תקנות חירום חדשות: לא יוגבלו חשבונות פרטיים ועסקיים בתקופת המשבר

שר המשפטים אוחנה הודיע הערב כי בתוך 48 שעות ייכנסו לתוקף ההוראות החדשות של הממשלה לבנקים, לפיהן במהלך הזמן הקרוב לא ייעצר האשראי בחשבונות פרטיים ועסקיים, במידה וחזרו 10 צ'קים ללא כיסוי

צבי זרחיה 21:0616.03.20

הממשלה מעבירה תקנות לשעת חירום, שייכנסו לתוקף בתוך 48 שעות: לפיהן, בנקים בישראל לא יגבילו חשבונות פרטיים או עיסקיים בהם קיים קושי בתזרים המזומנים עקב משבר הקורונה. כך הודיע הערב (ג') שר המשפטים אמיר אוחנה, לח"כ אורי מקלב.

 

 

כידוע, החוק בעניין צ'קים ללא כיסוי קובע שבמקרה שחזרו 10 צ'קים, החשבון הופך באופן אוטומטי לחשבון מוגבל, שמשמעותו הגבלה כמעט מוחלטת על התנהלות פיננסית.

 

בפנייתו הבוקר לשר המשפטים כתב ח"כ הרב אורי מקלב כי בעקבות מגיפת הקורונה, הוטלו על רבבות בעלי עסקים ואזרחים פרטיים הגבלות קשות כמו בידוד ביתי, פיטורין, יציאה לחל"ת או סגירת העסק דבר אשר מקשה על פרנסתם.

בית קפה סגור ברחוב דיזנגוף תל אביב בית קפה סגור ברחוב דיזנגוף תל אביב צילום: יריב כץ

 

מקלב כתב כי עקב סגירת העסקים ופיטורי העובדים, אין הכנסות, ההמחאות שניתנו לספקים לא מכובדות מחוסר כיסוי, ובעלי העסקים ועובדים שלא קיבלו את שכרם נותרו בפני שוקת שבורה. בעקבות כך, רבבות חשבונות בנק של בעלי עסקים צפויים בתקופה הקרובה להפוך לחשבונות מוגבלים, לפי חוק צ'קים ללא כיסוי, מה שעלול להביא לקריסתם המיידית.

 

כאמור, שר המשפטים הודיע הערב לח"כ מקלב, שהממשלה בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה, תאשר בקרוב את התקנות המאפשרות להשעות לתקופה זו את הוראות החוק בעניין הגבלת חשבונות בנק שחזרו בהם צ'קים. ושהבנקים לא יגבילו בתקופה זו את החשבונות בהם קיימים קשיים בתזרים המזומנים.

x