$
בארץ

משבר הקורונה

711 מנהלים מאיימים: נורה למורים להפסיק הלמידה מרחוק, אם לא ישולם שכרם במלואו

פנו לשרי האוצר והחינוך ואמרו כי "לא ניתן יד לפגיעה בשכר עובדי ההוראה"; האוצר מציע לשלם שכר מלא על השבועיים שעד חופשת פסח בתמורה לוויתור שלהם על שבועיים בחופש הגדול; המורים טענו שהם עובדים בהיקף רחב בלמידה המקוונת ודרשו שכר מלא ללא תנאי

שחר אילן 17:5016.03.20
מחריף המשבר במערכת החינוך. 711 מנהלי בתי ספר ומסגרות חינוך מזהירים את שר האוצר משה כחלון ושר החינוך רפי פרץ כי אם יקוצץ שכר עובדי החינוך, שהוצאו לחופשה כפויה בשל משבר הקורונה, יורו למורים להפסיק את הלמידה מרחוק. במכתב שיזם ארגון מנהלי בתי הספר "מנהיגים" נאמר כי "לא ניתן יד לפגיעה בשכרם של עובדי ההוראה ומנהלי בתי הספר – ובוודאי שלא בעת הרגישה הזו".

 

 

 

ביום ראשון בבוקר נפגשו נציגי הסתדרות המורים לאוצר. האוצר טען כי המורים, כמו עובדים אחרים במשק, לא זכאים לשכר בתקופת ההשבתה. הוא מציע לשלם שכר מלא על השבועיים שעד חופשת פסח בתמורה לוויתור שלהם על שבועיים בחופש הגדול. המורים טענו שהם עובדים בהיקף רחב בלמידה המקוונת ודרשו שכר מלא ללא תנאי.

 

 צילום: תומר הדר

 

הבוקר כתבה מזכ"ל הסתדרות המורים יפה בן דוד לראש הממשלה בנימין נתניהו והאשימה את האוצר בהפגנת "יחס מזלזל למורים ולתרומתם". את משרד החינוך היא האשימה שלא טרח לשלוח נציג לישיבה למרות שהוא מצפה מהמורים לעבוד. בן דוד דרשה מנתניהו להורות למשרד האוצר לשלם את שר המורים במלואו.

 

המנהלים כותבים כי "צוותי חינוך עושים לילות כימים לטובת מתן מענה רגיש לילדי ישראל, כמו גם נערכים לניהול תהליכי למידה משמעותיים תוך כדי שגרת ימי החירום הצפויה". לדבריהם, "הוכינו תדהמה לנוכח הידיעה לפיה היה מי ששקל במשרדי האוצר ו/או החינוך לבטל במחי יד את העשייה החינוכית של רבבות אנשינו. עצם האמירה, לפיה המערכת לכאורה 'מושבתת' – מבטאת התעלמות בוטה וצינית מהמציאות המעשית בבתי הספר בימים אלה".

 

החותמים קוראים לשרים כחלון ופרץ "לא לתת יד לפגיעה אנושה באמון באנשי החינוך; פגיעה בעלת משמעות הרסנית לעתיד מעמדם של אנשי החינוך בחברה. לו יוחלט חס וחלילה על פגיעה שכזו, אנו ננחה את רבבות המורים שאיתנו לחדול מכל עשייה באופן מידי".

x