$
בארץ

הביטוח הלאומי: תשלומי אפריל של המעסיקים והעצמאים יידחו

על ההקלות סיכמו שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס ומנכ״ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר אתמול בישיבה עם צמרת המשרד ומנכ"ל שירות התעסוקה. עם תחילת המשבר הודיע הביטוח הלאומי על הקלה מסוימת למי שיוצאים לחופשה ללא תשלום. הם לא יצטרכו לחכות עד שיסיימו לנצל את ימי החופשה הצבורים שלהם כתנאי לקבל דמי אבטלה

שחר אילן 11:3316.03.20

הביטוח הלאומי הודיע על מספר הקלות לעצמאים ומעסיקים בשל משבר הקורונה: מדובר בדחייה של תשלומי ביטוח לאומי וביטוח בריאות של חודש אפריל ופריסתם למספר חודשים וכן הקפאה מוחלטת של פעולות האכיפה. בין היתר לא יוטלו עיקולים חדשים וידחה הטיפול בעיקולים קיימים. בביטוח הלאומי מסבירים שהגיעו למסקנה שדחיית תשלומים למעסיקים במספר שבועות בלבד לא תועיל להם אלא רק תדחה את התשלום לאחר חג הפסח שממילא כרוך בהוצאות גדולות. היקף הסכומים שהתשלום שלהם ידחה עומד על כ-6.5 מיליארד שקל, מתוכם 4.2 מיליארד לביטוח לאומי ו-2.2 לביטוח בריאות.

 

 

 

על ההקלות סיכמו שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס ומנכ״ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר אתמול בישיבה עם צמרת המשרד ומנכ"ל שירות התעסוקה. עם תחילת המשבר הודיע הביטוח הלאומי על הקלה מסוימת למי שיוצאים לחופשה ללא תשלום. הם לא יצטרכו לחכות עד שיסיימו לנצל את ימי החופשה הצבורים שלהם כתנאי לקבל דמי אבטלה.

 

סניף של ביטוח לאומי סניף של ביטוח לאומי צילום: טל שחר

 

 

בינתיים כל ההקלות עליהן הוכרז הן כאלה שעליהן יכולים משרד העבודה והרווחה להחליט בעצמם. השאלה היא האם יתקיים בהמשך דיון בצעדים הדורשים שינויי חקיקה והגדלת תקציב, כמו הענקת דמי אבטלה לעצמאים או הארכת תקופת הזכאות המגוחכת של צעירים שעומדת על חודשיים שלושה בלבד.

 

שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס אמר ש"למשרד העבודה והרווחה יש תפקיד משמעותי בניסיון להקל על השכירים והמעסיקים במשק. בקשת העצמאים והמעסיקים נפלה על אוזניים קשובות". מנכ״ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר אמר ש״הביטוח הלאומי קשוב לקשיים ומזדהה עם המצוקות איתם מתמודדים בימים אלה המעסיקים והעצמאים ובכוונתי לבחון כל דרך לסייע ולהקל עליהם בתקופה זו".

 

 

 

 

x