$
בארץ

משבר הקורונה

האוצר למורים: שכר מלא כעת - רק בתמורה לקיצור החופש הגדול

במשרד האוצר טוענים כי המורים נמצאים כעת בחופשה ללא תשלום - ומתנים תשלום המשכורת בקיצור החופש הגדול בשבועיים; המורים דורשים שכר מלא ללא תנאי: "לעתים, עבודה מהבית קשה הרבה יותר מהוראה פרונטלית"

שחר אילן 14:3215.03.20

חילוקי דעות קשים התגלו הבוקר (א') בפגישה בין נציגי הסתדרות המורים לאוצר. עמדת האוצר היא כי המורים, כמו עובדים אחרים במשק, לא זכאים לשכר בתקופת ההשבתה ולכן האוצר מציע לשלם שכר מלא על השבועיים שעד חופשת פסח בתמורה לוויתור של המורים על שבועיים בחופש הגדול. המורים דורשים שכר מלא ללא תנאי.

 

 

נציגי הסתדרות המורים נפגשו הבוקר עם נציגי האוצר. בפגישה השתתפו מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, הממונה על השכר קובי בר נתן והממונה על התקציבים במשרד האוצר שאול מרידור.

 

יו"ר הסתדרות המורים, יפה בן דוד, דרשה תשלום שכר מלא. לדבריה, "עובדי ההוראה עובדים מהבית לפעמים הרבה יותר קשה מהוראה פרונטלית ואין שום סיבה שלא יקבלו שכר מלא. אנו מצפים ממנכ"ל משרד החינוך, שמטיל משימות רבות על עובדי ההוראה לדאוג ששכרם ישולם במלואו".

כיתה כיתה צילום: תומר הדר

 

 

עמדת האוצר היא שבתקופת ההשבתה, למורים כמו כל עובד אחר אין מעסיק והם בעצם יוצאים לחל"ת. אשר לטענה שהמורים נדרשים לעבוד בלימודים מקוונים - באוצר אומרים שמדובר רק בחלק מהמורים ובתשלום חלקי. את ההיבט הזה הם מציעים לפתור לאחר החופשה.

 

ארגון מנהלי בתי הספר "מנהיגים" מסר כי "לא יעלה על הדעת בעת הזו אף להעלות את האפשרות של אי תשלום שכר מלא למנהלים ולצוותי המורים. זו שגיאה יסודית בהבנת המציאות, רעיון בלתי מוסרי בעליל שהשלכותיו העתידיות לגבי מעמד מערכת החינוך, ומעמד מנהלי בתי הספר בפרט, הרה אסון"

x