$
בארץ

משבר הקורונה

משרד העבודה והרווחה סוגר את מרכזי היום לקשישים ואת מעונות היום השיקומיים

בכך הולך משרד העבודה והרווחה בדרכי משרד החינוך שסוגר את בתי הספר של החינוך מיוחד והמסגרות לנערים בסיכון. יפסיקו לפעול גם מרכזי תעסוקה לבני נוער בסיכון של משרד העבודה והרווחה

שחר אילן 06:5715.03.20

לא רק מעונות היום הציבוריים והפרטיים שבהם כ-300 אלף ילדים ייסגרו, אלא גם מעונות השיקומיים. יפסיקו לפעול גם מרכזי תעסוקה לבני נוער בסיכון של משרד העבודה והרווחה. בכך הולך משרד העבודה והרווחה בדרכי משרד החינוך שסוגר את בתי הספר של החינוך מיוחד והמסגרות לנערים בסיכון.

 

בנוסף ייסגרו מרכזי היום והמועדונים לקשישים מה שיחריף מאוד את הבדידות שלהם. מרכזי יום טיפוליים וסיעודיים לבוגרים ומזדקנים עם מוגבלויות ימשיכו לפעול לרבות מרכזי יום אשר מופעלים במרכזי תעסוקה לאנשים עם מוגבלויות. כך מסר הלילה משרד העבודה והרווחה.

 

ימשיכו לפעול כל המסגרות עם לינה שבאחריות משרד העבודה והרווחה ובכללן מעונות ממשלתיים ואחרים לאנשים עם מוגבלות, פנימיות לילדים ונערים, מעונות ממשלתיים של חסות הנוער ובתי אבות. כן ימשיכו לפעול דיור בקהילה, הוסטלים, מקלטים לסוגיהם ומסגרות לטיפול בנפגעי ונפגעות תקיפה מינית. עובדי המחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות ועובד כל מוסדות הרווחה יוגדרו עובדים חיוניים וימשיכו לעבוד.

 

 

ארכיון ארכיון צילום: שאטרסטוק

 

 

x