$
בארץ

משבר הקורונה

90 אלף ילדים בסיכון ו-50 אלף תלמידי חינוך מיוחד נשארו ללא מסגרת

במשרד החינוך אומרים שהילדים בסיכון יקבלו מענה חינוכי ב"מרכזי חירום"; כמה אלפי תלמידי פנימיות שאין להם לאן לחזור יורשו להישאר בהן - אבל לא ללמוד; גם ישיבות ההסדר יפסיקו את פעילותן

שחר אילן 23:3014.03.20

90 אלף ילדים בסיכון נשארו ללא מסגרת בעקבות ההוראות החדשות של ראש הממשלה בנימין נתניהו. במשרד החינוך אומרים שהם יקבלו מענה חינוכי במרכזי חירום. אבל כלל לא ברור למה הכוונה. 

 

גם 20 אלף תלמידי פנימיות יישארו ללא מסגרת חינוכית. כמה אלפי תלמידי פנימיות שאין להם לאן לחזור יורשו להישאר בהן - אבל לא ללמוד. מדובר ב-2,800 תלמידי פרויקט נעל"ה (נוער עולה לפני הורים) וכן תלמידים ישראלים שאין בית שיקלוט אותם. כך מסר משרד החינוך בעקבות ההוראות החדשות על השבתת מערכת החינוך בשל המאבק בקורונה.

 

כמו כן יופסקו מחר הלימודים של כ-50 אלף תלמידי חינוך מיוחד, 525 אלף תלמידי גני ילדים וכ-300 אלף תלמידי מעונות יום. זאת בנוסף ל-1.7 מיליון תלמידי בתי ספר וכ-300 אלף סטודנטים שלימודיהם הופסקו ביום שישי.

 

עד כה, בין השאר, בוטלו בחינות בגרות לכיתות י"ג י"ד; בחינות מעשיות באומנות, מוזיקה, תיאטרון ומעבדה; בחינות באנגלית בע"פ; בחינות מתכונת, ושיעורי תגבור לקראת מתכונות. מבני בתי הספר ייסגרו ותלמידים ומורים לא יורשו להגיע אליהם.

 

כמו כן יתבטלו כל הפעילויות הבלתי פורמליות כגון טיולים, סיורים ופעילות של תנועות נוער, ארגוני נוער, מכינות קדם צבאיות, חוגים וצהרוניות.

 

במקביל, שר הביטחון, נפתלי בנט, הנחה הערב (ש׳) את איגוד ישיבות ההסדר ואת הפנימיות הצבאיות להפסיק את פעילות הפנימיות, ישיבות ההסדר והישיבות הגבוהות החל ממחר.

 

מחר יעדכנו מנהלי המוסדות את כלל התלמידים והוריהם, ולאחר מכן יחלו בפיזור בצורה סדורה. תלמידי הפנימיות והישיבות ששהו בביתם במהלך סוף השבוע מתבקשים שלא להגיע כלל אל הישיבה או הפנימייה.

 

 

רפי פרץ רפי פרץ צילום: AP

x