$
בארץ

אל על מקפיאה הטיסות למרבית היעדים - החל מיום ראשון

עם זאת החברה הודיעה כי תמשיך לשמור על קשר אווירי קבוע לארה"ב, קנדה, אנגליה, צרפת ודרום אפריקה; מוקדם יותר היום אישרה ההסתדרות סכסוך עבודה בחברה

תומר הדר 18:3812.03.20

אל על תשהה את הפעילות למרבית יעדי החברה באופן הדרגתי החל מיום ראשון הקרוב, 15 במרץ, אך תוסיף לשמר קשר אווירי קבוע לארה"ב, קנדה, אנגליה, צרפת ודרום אפריקה - כך מודיעה החברה. לפי אל על, החברה מאפשרת גמישות מלאה ללקוחותיה להקדים הזמנות שמועדן עד 31 במרץ ללא תשלום דמי שינוי, טיפול והפרשי מחיר לטיסות מוקדמות יותר.

 

 

לדברי המנכ"ל גונן אוסישקין, "בימים ובשעות האחרונות גוברים הדיווחים על עצירה מלאה של פעילות החברות הזרות בנתב"ג נוכח ההנחיות השונות והירידה בביקוש. לאחר ביצוע הערכת מצב, אל על נאלצת להשהות באופן הדרגתי את פעילותה למרבית יעדיה החל מיום ראשון בערב. אנו עוקבים אחר המצב ומתוך אחריות לאומית נמשיך לשמר קשר אווירי סדיר לניו יורק, ניוארק, טורונטו, לונדון, פאריס ויוהנסבורג לצורך הובלת נוסעים ומטען בהתאם ללוח הזמנים המפורסם".

 

כך,פעילות החברה ליעדיה באירופה (פרט ללונדון ופריז) תופסק בהדרגה עד יום ראשון בערב, טיסה אחרונה לבוסטון תצא אור ליום ראשון, וכך גם למומביי. טיסה אחרונה לסן פרנסיסקו תצא אור ליום שני, וכך גם למוסקבה ובריסל. טיסה אחרונה למיאמי תצא אור ליום רביעי, וכך גם ללוס אנג'לס.

 

מטוס אל על מטוס אל על צילום: רויטרס

 

מוקדם יותר היום, ההסתדרות אישרה סכסוך עבודה באל על - זאת לאחר שאמש נכשל המו"מ בין הצדדים. אמש טענה ההסתדרות כי הנהלת אל על דחתה על הסף את הצעת העובדים, שכללה ויתורים בהיקף של מיליארד דולר לתקופה של 7 שנים. היום הפגינו עובדי אל על מול מטה החברה בנתב"ג.

 

לפי הודעת ההסתדרות, "בדיונים שנערכו בין הצדדים התבצרה החברה בעמדתה ודחתה על הסף את כל הצעות הייעול מרחיקות הלכת שהוצגו לה על ידי ההסתדרות ומועצת עובדי אל על".

 

בתגובה כתב היום המנכ"ל אוסישקין, לעובדים: "אנו מתמודדים עם המשבר הגדול ביותר שידעו ענף התעופה ואל על מעולם והדבר גבה מחירים כבדים בתעשייה. אני מודע לסערת הרגשות ולחששות שלכם. אני יכול להבטיח לכם כי יש לנו את הדרך והתכנית לעמוד באתגר".

 

במכתבו דורש אוסישקין ממנהיגי העובדים לגלות אחריות ולמנוע הידרדרות לאלימות. הוא הדגיש שוב את עיקרי תוכניות אל על - פיטורי 1,000 עובדים זמניים וקבועים, הפחתת שכר לבכירים ועוד. 

x