$
בארץ

נגיף הקורונה

הרכבת תבטל קווים החל מהבוקר: "עשרות פקחים נכנסו לבידוד"

לפי הודעת הרכבת, מספר הפקחים שנמצאים בבידוד עלה מ-10 ל-27, יותר מ-10% מכלל הפקחים; בין השאר, לא יפעלו רכבות בקווים בית שמש-ירושלים ודימונה-באר שבע

ליאור גוטמן 23:3511.03.20

רכבת ישראל נאלצת להודיע בשעת לילה מאוחרת על שורת ביטולי קווים כבר מחר (חמישי), וזאת בשל כניסת עובדים לבידוד.

 

על פי דיווחי החברה הם נאלצים לפעול על פי הנחיות משרד הבריאות, ומאחר שמספר הפקחים שנמצאים בבידוד עלה מ-10 ל-27, שהם יותר מ-10% ממצבת הפקחים שיש בחברה (250), "נוצר מחסור בצוותים להפעלת רכבות הנוסעים, שהם מנהלי הנסיעה נמצאים במגע עם ציבור הנוסעים" . מבדיקת כלכליסט עולה שאחת החולות בקורונה נסעה ברכבת ובאה במגע עם עובדי החברה, מה שהכניס כמה מהם לבידוד.

 

לפיכך, ממחר לא יופעלו רכבות בקווים באר שבע צפון האוני'- דימונה, בית שמש-ירושלים מלחה ולוד-ראשל"צ הראשונים. כמו כן לא יופעלו רכבות הלילה בין תחנות באר שבע מרכז ות"א ההגנה. "אנו שבים ומזכירים כי על פי הנחיות משרד הבריאות, במקרה של בידוד ביתי, אין להשתמש בשירותי הרכבת, ומאחלים לכל נוסעינו בריאות טובה", מסכמים שם.

 

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: רכבת ישראל

סגירת הקווים עלולה ליצור עומסים כבדים, מאחר שיום חמישי מאופיין בדרך כלל בתנועה רבה של חיילים שיוצאים מהבסיסים בדרכם לחופשה. ביטול הקווים יגרום לעומסים לא רק בקווים הפעילים אלא גם במערך האוטובוסים באותם מקומות שהושבתו.

 

הבוקר דיווחה הרכבת לבורסה שהיא בוחנת את "ההשפעות האפשריות של התפשטות הנגיף על המשך מתן השירות לציבור, היקף הנסיעות והובלת המטענים ונערכת בהתאם. יובהר כי נכון למועד זה אין בידי החברה להעריך את מידת ההשפעה שתהיה להתפשטות נגיף הקורונה, על תוצאותיה העסקיות. בכוונת החברה לדון עם משרד התחבורה ומשרד האוצר על ההשפעות שעלולות להיות על החברה, ככל שיהיו, במקרה של המשך התפשטות הנגיף". עוד אמרו שם ש"יצוין כי מדובר באירוע אשר אינו בשליטת החברה וגורמים כגון המשך התפשטות הנגיף או עצירתו, החלטות של מדינות וגופים רלוונטיים בארץ ובעולם להפסיק או לחדש טיסות ליעדים שונים או החלטות של הרגולטור בקשר עם השלכות על התחבורה הציבורית בישראל, עשויים להשפיע על החברה בהתאם".

x