$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

חברת התיירות דיזנהאוז סוגרת את כל סניפיה

החברה שנחשבת לאחת מסוכנויות הנסיעות הגדולות בארץ מוציאה לחופשה ללא תשלום כמעט את כל 400 עובדיה, מלבד הסניף המרכזי בתל אביב שימשיך לפעול כרגיל. עודד חודורוב, מבעלי החברה: "אם עד לפני שבועיים סבלנו מחוסר בהזמנות חדשות עכשיו גם אין היצע"

נווית זומר 19:1711.03.20

חברת דיזנהאוז שבבעלות עודד ועופר חודורוב, אחת מסוכנויות הנסיעות הגדולות בישראל, סוגרת את כל סניפיה - 40 במספר (כולל סניפים הפועלים בתוך חברות גדולות במשק), למעט הסניף המרכזי בתל אביב ומוציאה לחופשה ללא תשלום כמעט את כל 400 עובדיה.

 

 

 

 

שדה התעופה ריק כמעט לחלוטין שדה התעופה ריק כמעט לחלוטין צילום: רויטרס

 

עודד חודורוב אמר לכלכליסט, "החברה לקראת הוצאה לחל"ת מלא של כל העובדים למעט מינימום עובדים שישארו בסניף המרכזי בת"א, משם נמשיך לפעול. אם עד לפני שבועיים סבלנו מחוסר בהזמנות חדשות עכשיו גם אין היצע - כמעט כל החברות הזרות הפסיקו לטוס ובמילא הציבור לא רוצה לטוס. השוק דומם חלוטין" .

 

עפר חודורוב עפר חודורוב צילום: רונן מחלב

 

מוקדם יותר חברת איסתא הודיעה כי היא סוגרת את 42 סניפיה עד ה-15 באפריל למעט הסניף המרכזי, שייתן מענה בעיקר לביטולים עיקר הפעילות כיום. לחברה כ-530 עובדים, מקצתם פוטרו והיתר הוצאו לחל"ת. החברה הודיעה כי היא עוברת למערכת ביטולים אוטומטית והמענה יינתן מהמטה המרכזי.

 

מהחברה נמסר, "כל הפעילות מוקפאת כי אין לקוחות. ענף סוכני הנסיעות הוא הענף שחטף את המכה הקשה ביותר מהקורונה, משום שהוא מורכב מסוכנויות נסיעות רובם לא גדולות, שמשוקוות טיולים מאורגנים בגינן כבר העבירו את התשלומים לספקי השרותים בחו"ל, מלונות חברות תעופה וכו', וכעת נתקלות בדרישה של לקוחות להחזר כספי בעוד שרוב כספי הלקוחות כבר שולם בחו"ל. סה"כ מעסיק הענף כ-7,000 עובדים.

x