$
בארץ

נגיף הקורונה

הגבלה חדשה: ייאסר על כינוסים של מעל 100 משתתפים

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים מסיבת עיתונאים נוספת: "שוקלים האפשרות לדחות את הלימודים באוניברסיטאות"; מנכ"ל משרד הבריאות: "אין סיבה לסגור את בתי הספר ואת התחבורה הציבורית; קוראים למעסיקים לאפשר עבודה מהבית עד כמה שניתן". לדבריו, "קוראים לכל האנשים עם חום או תסמינים נשימתיים - להיכנס לבידוד עד שיעברו הסימפטומים"

אדריאן פילוט 19:2611.03.20

הגבלות חדשות בישראל: ייאסר על כינוסים של מעל 100 משתתפים. בנוסף נשקלת האפשרות לדחות את שנת הלימוד האוניברסיטאית (ככל הנראה, הכוונה לסמסטר השני שאמור להתחיל ביום ראשון, א"פ) - כך אמר הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו, במסיבת עיתונאים, שנייה במספר היום, שקיים יחד עם שר הבריאות יעקב ליצמן, ומנכ"ל המשרד משה בן סימן טוב.

 

לדברי נתניהו, "מצבנו טוב מאשר זה של מדינות אחרות בגלל הצעדים שנקטנו. ישראל נכנסת למשבר במצב כלכלי מצוין".

 

ראש הממשלה הוסיף: "אני מבקש מאזרחי ישראל לשנות את שגרת החיים שלכם כדי להתמודד עם איומים חיצוניים. אם לא נמנע את ההתפשטות - אנו נדביק את המבוגרים והקשישים - וזו כבר בעיה. זה כבר הבריאות של האבא ושל הסבא. זה מחייב שינוי והקרבה מכל אחד ואחת מאיתנו. יהיה לנו יותר קשה לפני שיהיה לנו יותר קל. אנו נגבור על המשבר הזה. אנו מתפקדים יותר טוב מכל המדינות בעולם וזה בגלל האוכלוסייה".

 

בר סימן טוב אמר: "ארגון הבריאות הכריז על הקורונה כפנדמיה. אנו כבר יודעים שהבשורה הזו תגיע. הבנו שזה אירוע גלובלי בסדר גודל אחר. הראשון שזיהה היה שר הבריאות שדרש לסגור מיידית את הגבול מול סין. הגענו למצב שאנו חייבים לטפל לא רק במעטפת אלא גם בהאטה של ההתפשטות. הצעדים הקודמים היו קשים. אלו יהיו יותר קשים. הציבור הישראלי ביצעו את ההתאמות מהר. המסה הגדולה של ישראלים - מקפיד, מקשיב ומבצע. הגבלת ההתקהלויות זו בשורה קשה לציבור.

 

"בתי הספר - ימשיכו לתפקד. אין סיבה לסגור את בתי הספר, וכך גם לגבי התחבורה הציבורית. אנו קוראים למעסיקים לאפשר עבודה מהבית עד כמה שניתן".

 

בן סימן טוב הוסיף: "קוראים לכל האנשים עם חום או תסמינים נשימתיים - להיכנס לבידוד עד שיעברו הסימפטומים".

 

נתניהו, בן סימן טוב, ליצמן ומאיר בן שבת, הערב נתניהו, בן סימן טוב, ליצמן ומאיר בן שבת, הערב צילום: שלו שלום

 

x