$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

החשב הכללי הנחה: תשלום לספקים תוך פחות מ-45 יום

במטרה להקל על העסקים בעקבות משבר הקורונה, הורה רוני חזקיהו לחשבי משרדי הממשלה השונים לצמצם את משך הזמן שלוקח לממשלה לשלם לספקים, ולצמצם את השוטף פלוס 45 לפיו הם פועלים

עמרי מילמן 15:0611.03.20

החשב הכללי רוני חזקיהו, בסיכום עם שר האוצר משה כחלון, הורה היום לחשבי משרדי הממשלה השונים לצמצם את משך הזמן שלוקח לממשלה לשלם לספקים, ולצמצם את השוטף פלוס 45 לפיו פועלים משרדי הממשלה בימים כתיקונם. זאת, במטרה להקל על העסקים בעקבות משבר הקורונה.

 

 צילום: אי פי איי

 

בפנייה שהועברה לחשבים ולסגני החשבים נכתב על ידי סגן החשב הכללי, אלי ביתן, כי "על מנת לצמצם את הפגיעה בספקים ובנותני שירותים, אשר ניזוקים ממשבר הקורונה, נבקשכם לאתר ככל שניתן ספקים אלו - בדגש על ספקים קטנים ובינוניים, בעיקר בתחום התיירות בהגדרתו הרחבה וככל שיש גם בתחומים אחרים. לספקים אלו יש לבצע תשלומים מידיים ככל שניתן בגין חשבוניות קיימות, גם כאלו בגינם טרם הסתיימו 45 ימי האשראי, ואף מקדמות במידת הצורך לשירותים שכבר ניתנו".

 

הקדמת התשלומים אמורה להקל על הספקים שנותנים שירות לממשלה, אך מקבלים את התשלום על כך רק יותר מחודש לאחר מתן השירות או הסחורה. 

 

החשב הכללי רוני חזקיהו החשב הכללי רוני חזקיהו צילום: אוראל כהן

 

אתמול פנה נשיא התאחדות התעשיינים ד"ר רון תומר לממשלה, בבקשה לבצע מספר צעדים במטרה להקל על העסקים. בין היתר ביקש תומר להקל את מדיניות התשלומים לספקי הממשלה. במקביל הכריז היום ראש הממשלה כי יינתנו הקלות ליבואנים כך שלא ייווצר מחסור בחומרי גלם.

 

תומר מסר בתגובה להחלטת החשב הכללי כי "אני שמח שהאוצר הסכים איתנו שצריך לפעול ומהר לטובת העסקים המתמודדים עם אחד מהמשברים הכלכליים החמורים שחווינו פה בישראל. זהו צעד נכון בדרך ארוכה של פעולות שיש לבצע כדי לשמור על פעילות המשק תחת משבר הקורונה ובעיקר גם אחריו".

x