$
בארץ

הרכבת: "קיים קושי להעריך את השפעות משבר הקורונה על עיכובים בלו"ז של פרויקטים"

אתמול הודיעה הרכבת על סגירת התחנה בנתב"ג; אולם למרות ההבהרה שהוציאה היום, לפיה השפעת משבר הקורונה עלולה לשבש את פעילותה, מסרה גם כי נכון לעכשיו, "יש בידה להמשיך וליתן שירות לציבור הרחב"

ליאור גוטמן 14:2011.03.20

רכבת ישראל הוציאה היום (ד') הבהרה, לפיה השפעתו הנרחבת של משבר הקורונה עלולה לגלוש ולהשפיע על פעילות החברה. מלבד סגירת תחנת הרכבת בשדה התעופה בן גוריון מאתמול, בחברה טוענים שברמה השוטפת הצפי הוא ש"נכון למועד זה, יש בידה להמשיך וליתן שירות לציבור הרחב".

 

 

אולם, בראייה קדימה לחודש הקרוב, מחדדים ברכבת שהחברה בוחנת "השפעות האפשריות של התפשטות הנגיף על המשך מתן השירות לציבור, היקף הנסיעות והובלת המטענים ונערכת בהתאם. יובהר כי נכון למועד זה אין בידי החברה להעריך את מידת ההשפעה שתהיה להתפשטות נגיף הקורונה, על תוצאותיה העסקיות. בכוונת החברה לדון עם משרד התחבורה ומשרד האוצר על ההשפעות שעלולות להיות על החברה, ככל שיהיו, במקרה של המשך התפשטות הנגיף".

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: דוברות רכבת ישראל

 

בהתייחס לפרויקטי הפיתוח של החברה, לרבות החישמול של המסילות השונות, הרכבת תלוייה בין השאר בהודעות שהיא תקבל מקבלנים וספקים זרים. לפי ההודעה, "נכון למועד זה, קיים קושי להעריך את ההשפעות האמורות על עיכובים אפשריים בלוחות הזמנים של הפרויקטים. יצוין כי מדובר באירוע אשר אינו בשליטת החברה וגורמים כגון המשך התפשטות הנגיף או עצירתו, החלטות של מדינות וגופים רלוונטיים בארץ ובעולם להפסיק או לחדש טיסות ליעדים שונים או החלטות של הרגולטור בקשר עם השלכות על התחבורה הציבורית בישראל, עשויים להשפיע על החברה בהתאם".
x