$
משפט

פרסום ראשון

מערכת המשפט בצל הקורונה: 9 שופטים מצויים בבידוד

מדובר בשופטים ממחוזות תל אביב, מרכז ובאר שבע שעל פי הנחיית משרד הבריאות צריכים להישאר בבידוד 14 יום. דוברת הרשות השופטת: שופטיו של נתניהו "אינם נמצאים בבידוד"

9 שופטים מצויים נכון להיום בבידוד בעקבות התפשטות נגיף הקורונה,  כך נודע לכלכליסט. מדובר בשופטים ממחוזות תל אביב, מרכז ובאר שבע, שעל פי הנחיית משרד הבריאות צריכים להישאר בבידוד 14 יום.

 

 

 

כפועל יוצא הדיונים באולמות שלהם ידחו או במקרים דחופים יעברו לשופט תורן. במערכת בתי המשפט יש כ-820 שופטים ורשמים. יש לציין כי השופטים במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אינם נמצאים בבידוד.

 

בתי המשפט המחוזי והשלום בת"א בתי המשפט המחוזי והשלום בת"א צילום: מערכת זירת הנדל"ן

 

בתגובה לפניית כלכליסט מסרה דוברת הרשות השופטת, עו"ד אילת פילו: "בעת הנוכחית ישנם 9 שופטים המצויים בבידוד (במחוזות ת"א, מרכז וב"ש). יודגש כי מדובר בנתון המתעדכן באופן שוטף. נכון להיום, שופטי הרכב תיקי ראש הממשלה אינם נמצאים בבידוד. הרשות השופטת עושה כל מאמץ על מנת לשמר את שגרת הפעילות בעת הנוכחית תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות. כחלק מההיערכות אנו מקיימים מגעים שוטפים עם כל הגורמים הרלוונטיים לפעילות בתי המשפט לבחינת חלופות שונות שיאפשרו קיום דיונים דחופים – ככל שהדבר יידרש וככל שהנסיבות יצדיקו זאת, לרבות בדרך של וידאו קונפרנס והכל בשים לב למצב החוקי החל".

x