$
בארץ

נגיף הקורונה

אבגול חוזרת להפעיל את מפעלה במחוז חוביי בסין

יצרנית הבדים הלא ארוגים דיווחה כי הרשויות בסים אפשרו לה לחזור להפעיל את קווי הייצור, אחרי שהושבתו בינואר בשל הקורונה, זאת משום שהמפעל מייצר חומר גלם למסיכות פנים

צלי גרינברג 12:0108.03.20

חברת אבגול, יצרנית בדים לא ארוגים, דיווחה היום (א'), כי הרשויות בסין אישרו לה לחזור ולהפעיל את מלוא קווי הייצור של המפעל שלה במחוז חוביי, בשל יכולתו לייצר חומר גלם המשמש לייצור מסיכות פנים. המפעל הושבת החל מהחופשה לרגל תקופת החגים בסין בחודש ינואר.

 

 

 

החברה מסרה עוד, כי תחילה תפעיל קו ייצור אחד ובהמשך תפעיל את מלוא שלושת קווי הייצור שבמפעל, ותייצר בדים לא ארוגים המשמשים עבור מוצרי היגיינה נשית, מגבונים, וחיתולים לילדים ולמבוגרים, במקביל לייצור הבד המשמש ייצור מסיכות היגייניות.

 

הדיווח הראשון להשבתת המפעל של החברה בסין הגיע ב-28 לינואר השנה, לאחר שהרשויות המקומיות והממשל הסיני דרשו מכלל המפעלים באזור חוביי להשבית פעילות עד ה-2 לפברואר השנה. בתאריך היעד החברה דיווחה שוב, כי המושל המקומי של מחוז חוביי הודיע, כי עסקים במחוז לא יוכלו לחזור לפעילות לפני ה-14 לפברואר 2020, בשל אירועים הקשורים בנגיף הקורונה.

 

המפעל הוא אחד מ-15 קווי הייצור של החברה הפרוסים ברחבי העולם ומהווה את ציר הייצור המרכזי שלה ליבשת אסיה.

 

אבגול מציינת כי אינה יודעת כיצד תתבטא השפעת ההשבתה עד כה על תוצאותיה, וכי הדבר תלוי, בין היתר, בקצב חזרתה לייצור מלא.

 

בעלת השליטה בחברה היא אינדורמה ונצ'רס (Indorama Ventures) התאילנדית, יצרנית הכימיקלים שרכשה במאי 2018 את השליטה (65.97%) באבגול תמורת כ-1.12 מיליארד שקל, ולפי שווי שוק של 1.7 מיליארד שקל. אבגול נסחרת כיום בבורסת תל אביב לפי שווי של 639.1 מיליון שקל.

 

מפעל אבגול מפעל אבגול

x