$
בארץ

Intel Ignite

"הייתי חייב להתאוורר"

דוד פיטוסי מצפת חזר עם אשתו מתאילנד והכניסו גם את הילד הפעוט איתם לבידוד כי לא מצאו לו סידור: "עבדתי כל הבידוד דרך הטלפון והאינטרנט"

עמיר קורץ 08:0108.03.20

דוד פיטוסי

תפקיד: בעלי סוכנות הרכב מאסטר קאר במחניים

מקום מגורים: צפת

מצב משפחתי: בן 29, נשוי + 1

למה בבידוד: חזר מתאילנד

 

"אשתי ואני היינו בתאילנד קרוב לשלושה שבועות, וחזרנו לארץ יומיים אחרי פרסום ההנחיה שכל מי שחזר משם צריך להיכנס לבידוד. היה הרבה לחץ ופאניקה מצד המשפחות, שאמרו לנו למשל לא להגיע לבת מצווה של בת של אחי. התחלנו את הבידוד רק אשתי ואני. התינוק שלנו (9 חודשים) נשאר עם ההורים שלי, אבל הם לא יכלו לשמור עליו וההורים של אשתי נסעו לחו"ל, אז הוא נכנס איתנו לבידוד".

 

חוויית הבידוד: "כאדם דינמי היה לי מאד קשה והייתי חייב להתאוורר. יצאתי פה ושם לסידורים ולרכיבת שטח על טרקטורון, אבל לא הייתי במגע עם אנשים. אני במקור מחצור הגלילית וזה מקום קטן שבו כולם מכירים את כולם, וידעו שאני בבידוד. היו כמה חברים שחזרו ממקומות שונים בחו"ל, אז נפגשנו בינינו, והיו חברים שבאו לבקר כי לא פחדו. העברנו שבועיים ככה וראינו הרבה סדרות טלוויזיה".  

דוד פיטוסי. "פגיעה של 30% מהמחזור" דוד פיטוסי. "פגיעה של 30% מהמחזור"

 

החשש מפגיעה כלכלית: "יש לי סוכנות קטנה למכירת מכוניות משומשות בכניסה לקיבוץ מחניים. אני עובד בעיקר לבד עם קצת פרילנסרים, והעסק המשיך להתנהל. כשהייתי בחו"ל אח שלי פתח את הסוכנות וקיבל אנשים שהגיעו דרך האינטרנט. כך גם כשהייתי בבידוד: המשכתי לעבוד, לשווק ולפרסם בפייסבוק וביד2 ולתקשר עם לקוחות. עבדתי כל תקופת הבידוד דרך הטלפון והאינטרנט, בלי לפגוש אנשים. תיאמתי שיבואו לראות מכוניות, וחבר ממוסך סמוך פתח להם. הבעיה היא שרוב הזמן הסוכנות היתה סגורה והפסדתי המון עוברים ושבים, שזה פלח מאד גדול של העסק בתקופה הזו. ההכנסה בפברואר ירדה ב־30% מהמחזור הרגיל".

 

שאלת הפיצויים: "אני לא מצפה להחזר ההפסדים מהמדינה כי אין באמת דרך למדוד את זה, אבל לדעתי המדינה צריכה למצוא דרך לתגמל עצמאיים שנכנסו לבידוד. כעצמאי אתה משלם כל חודש מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי ומגיע לעבודה גם חולה כי אין ברירה. אבל במצבים כאלו אנחנו תמיד נדפקים".

 

x