$
בארץ

נגיף הקורונה

כבר לא "צמיחה חסרת תקדים" - רש"ת מעדכנת את תחזיותיה ל-2020

התפשטות הקורונה הורידה את התחזית הראשונית שעמדה על 25.5 מיליון נוסעים בשדות התעופה ל-24 מיליון; תחזית זו אינה כוללת את טיסות לופטהנזה שהודיעה היום על הקפאה בת שלושה שבועות של הקווים לישראל; לפי רש"ת, היא בוחנת שורה של צעדים לצמצום הוצאות התפעול, בקורסים ובגיוס עובדים

תומר הדר 18:3805.03.20

תחזיותיה המוקדמות של רשות שדות התעופה (רש"ת) לשנת שיא ב-2020 הולכות ומתרחקות בגלל התפשטות נגיף הקורונה וביטולי הטיסות.

 

 

 

לפי הודעה שמפרסמת רש"ת, תחזיתה הראשונית ל-25.5 מיליון נוסעים בשדות התעופה השנה מצטמצמת לכ-24 מיליון נוסעים. תחזית זו אינה כוללת את טיסות לופטהנזה - שהודיעה היום (ה') על הקפאה בת שלושה שבועות של הקווים לישראל, כמו גם טיסות סוויס ואוסטריאן איירליינס.

 

לופטהנזה לופטהנזה צילום: ויקימדיה

 

לפי רש"ת, היא בוחנת שורה של צעדים לצמצום הוצאות התפעול, בקורסים ובגיוס עובדים, המתבצע בדרך כלל לקראת חודשי הקיץ. בשבוע הבא יתקיימו דיונים מול ועד העובדים על המשך העסקת עובדים זמניים והוצאתם לחופשה.

 

הנתונים שמפרסמת במקביל רש"ת חושפים כי בינואר ובפברואר בוטלו 530 טיסות - שהיו אמורות לשאת 230 אלף נוסעים. התחזית לחודש מרץ משמעותית הרבה יותר: מדובר ב-1,662 טיסות שבוטלו והיו אמורות לשאת 435 אלף נוסעים. לפי הנתונים, במרץ צפויים לעבור בנתב"ג 1.3 מיליון נוסעים (נתון זה עשוי לרדת) - כלומר תחול במרץ השנה ירידה של 23% ביחס לחודש המקביל אשתקד. לגבי אפריל, לפי שעה חוזה רש"ת נתון דומה של 1.3 מיליון נוסעים - נתון שמצביע על ירידה של 36% ביחס לאפריל אשתקד - חודש הפסח - בו טסו 2.02 מיליון ישראלים.

x