$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

אלביט בוחנת הקמת מרכז הנדסי בירוחם

תקיים השבוע האקתון למערכות יבשה בירוחם, שבו יתמודדו 60 מהנדסים על תקציב בסך כ-2 מיליון דולר. אלביט מגבירה נוכחות בדרום לקראת העברת מתקני תעש לרמת בקע עד 2023

אודי עציון 08:1102.03.20

אלביט מערכות בוחנת הקמת מרכז הנדסי בירוחם, שיעסיק בשלב הראשון 20 מהנדסים. כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

הקמת המרכז תלויה בחוזה פיתוח חדש ומשמעותי שעשויה החברה לקבל בשנה הקרובה, לטובת פרויקט טכנולוגי חדש לצה"ל, עם פוטנציאל לייצוא ללקוחות זרים.

המרכז אמור כבר לחזק את הקשר של אלביט עם ירוחם, לקראת גיוס 500 עובדים בשנים הבאות למתקני הייצור החדשים של תעש, שנרכשה בידי אלביט, ויעברו ממקומם ברמת השרון לרמת בקע הסמוכה לירוחם עד 2023.

 

רחפן מתוצרת אלביט מערכות רחפן מתוצרת אלביט מערכות צילום: אלביט

 

 

השבוע יקיימו חטיבת היבשה של אלביט ותעש האקתון במרכז המדעים בירוחם, האירוע יתחיל ביום רביעי ויימשך 48 שעות, בהשתתפות 60 מהנדסים של אלביט מיחידות וממפעלים שלה ברחבי בארץ, ו-30 תלמידי תיכון מירוחם העוסקים ביזמות טכנולוגית, בכיתה הזוכה לחסות של אלביט. באירוע ישתתפו ראש מועצת ירוחם, טל אוחנה, ומנכ"ל אלביט מערכות יבשה, אודי ורד, לצד בכירים מהחטיבה ומתעש.

 

"עשרה צוותים הגיעו לגמר אחרי חודשים של עבודה", סיפר ורד ל"כלכליסט". "אנחנו מחפשים רעיונות לאוטומציה במערכות יבשה, להורדת מספר הלוחמים שנדרשים להפעילן ולהארכת טווח הפעולה שלהן. המטרה היא לחבר בין היכולות של תע"ש לאלה של יחידות אחרות באלביט, והצוות הזוכה יקבל מימון כמיליון דולר לשנה למשך שנתיים. אנחנו רואים בירוחם ובראשת המועצה שותפים אסטרטגיים למאמץ שלנו להעביר פעילות טכנולוגית משמעותית לדרום".

x