שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עובדי משרד הביטחון מעכבים מטוס עם מיליארד שקל בגלל מחלוקת על נופש

מטוס עם שטרות חדשים של בנק ישראל שאמורים להחליף שטרות ישנים הסובלים מבלאי מתעכב מסיבה פרוזאית: ועדת החריגים של החשב הכללי איננה מאשרת מימון של נופש במלונות היקרים בישראל לעובדי משרד הביטחון ובני משפחותיהם. ההטבה הקיימת זה שנים רבות לא אושרה מעולם על ידי נציבות שירות המדינה

עמרי מילמן 18:0027.02.20

עובדי משרד הביטחון מעכבים מטוס עם שטרות של בנק ישראל בשווי מיליארד שקל שמיועדים להחליף שטרות הסובלים מבלאי. הסיבה המפתיעה לכך: דרישה של עובדי משרד הביטחון לשמור על תנאי הנופש הנדיבים שניתנו למשפחותיהם עד היום, ומעולם לא אושרו בנציבות שירות המדינה.  

 

לאוצר נודע כי זה שנים במשרד הביטחון קיים נוהג לפיו הם נותנים לכל פקיד ובני משפחותיהם  נופש של כמה לילות במלונות היקרים בישראל כמו דן אילת או רויאל ביץ'. הטבה ששוויה מסתכם בכמה אלפי שקלים בשנה (עד 10 אלף שקל). אותה הטבה כמובן לא קיימת עבור יתר עובדי המדינה. אולם ככל הנראה היא ניתנה כמקבילה ל"נופש המבצעי" - נופשים לאנשי הקבע בצבא, בין היתר במלונות היקרים ביותר בישראל.

 

אלא שכעת, מאחר ואין תקציב מאושר לשנת 2020, הוצאות חריגות נדרשות לקבל את אישור ועדת החריגים, מה שאילץ את משרד הביטחון לבקש תקציב מהחשב הכללי לאותו מהלך. ועדת החריגים של החשב הכללי, כוללת נציגים של כלל משרד האוצר ונציבות שירות המדינה.

 

משרד הביטחון בת"א משרד הביטחון בת"א צילום: עומר הכהן

 

לכלכליסט נודע כי הוועדה כלל לא הכירה את אותה הטבה נדיבה שניתנת לעובדי משרד הביטחון. לשם השוואה, כלל עובדי המדינה מקבלים על פי הנחיות הנציבות תקציב של כ-2,000-1,500 שקל בשנה לפעילות רווחה. אלא שלוועדה הובהר כי תקציב הנופשים נוסף על תקציב הרווחה שניתן לכלל העובדים.

 

 

מלון דן אילת מלון דן אילת צילום: סיון פרג'

 

באותו דיון גם התברר כי לאותה הטבה חריגה כלל אין אישור מנציבות שירות המדינה, מה שלא מאפשר לוועדת החריגים לאשר אותה, לוּ היתה רוצה.

 

מנגד, יו"ר ועד עובדי משרד הביטחון' ששון פרץ טוען "הטענה אינה נכונה. ועד העובדים נמצא בסכסוך מתמשך מול האוצר בשורה של נושאים בראשם תנאי שכר ועבודה באגף ההנדסה והבינוי במשרד. כמן כן ישנן על הפרק סוגיות מורכבות נוספות. חבל שהאוצר בוחר שוב להטעות את הציבור".

 

בוועד עובדי משרד הביטחון טוענים כי האוצר לא נותן מענה לאנשי הביצוע בשטח בהיבטי תנאי ההעסקה שלהם ובהגדלת מצבת כח האדם, וכן שמהלכי איוש מתמשכים מונעים גיוס או איוש מה שמוביל לעומס. עוד טוענים בוועד כי נעשתה פגיעה קשה בשכרם של שליחי מערכת הביטחון ועוד.

x