בארץ

משרד הבריאות: "לשקול נחיצות נסיעות לחו"ל; גם החוזרים מאיטליה ישהו בבידוד"

לפי הודעת המשרד, "יש להימנע מנסיעות לכנסים והתקהלויות בינלאומיות אחרות"; לראשונה: מספר הנדבקים בסין קטן ממספרם בשאר המדינות; מקרה ראשון בדרום אמריקה: חולה קורונה אובחן בברזיל

שירות כלכליסט 19:3726.02.20

משרד הבריאות הודיע הערב החל מיום ראשון, כל מי שחזר מאיטליה ב-14 הימים האחרונים נדרש להיכנס לבידוד ביתי עד להשלמת 14 יום ממועד חזרתו. "המועד האמור נועד בין היתר לתת מספיק זמן לאיטלקים השוהים בארץ לצאת מישראל באופן מסודר", הבהירו.

 

"הממשלה הוציאה אזהרת מסע כוללת לאיטליה ולנוכח התחלואה שם - אנו קוראים לתושבי ישראל לא לנסוע לאיטליה", קראו במשרד הבריאות. "הערכת המצב במשרד הבריאות היא כי יש סיכוי גבוה לכך שהתחלואה התפשטה באזורים נוספים באירופה ובמקומות רבים אחרים בעולם ועל כן, משרד הבריאות קורא לציבור לשקול נחיצות נסיעות לחו״ל באופן כללי, מעבר לחובת הבידוד לשבים ממדינות ספציפיות".

 

נוסף על כן, ציינו, "יש להימנע מנסיעות לכנסים, כינוסים והתקהלויות בינלאומיות אחרות, ובכלל זה גם נסיעה לאירועים בעלי אופי דתי בהם מתכנסים אנשים ממדינות רבות. כמו כן, יש להימנע מקיום כנסים בינלאומיים בישראל".

 

בתוך כך, שינוי דרמטי במפת הקורונה העולמית: לראשונה מפרוץ המגיפה, בסוף דצמבר, מספר החולים החדשים שנדבקו בנגיף קוביד-19 מחוץ לסין ביממה האחרונה גדול מאלה שאובחנו בתוך בסין - כך מסר הערב ארגון הבריאות העולמי.

 

במדינות מחוץ לסין אובחנו 2,970 חולים חדשים ביממה האחרונה (נכון לשעות הבוקר היום), ב-37 מדינות. בכל המדינות האמורות נרשמו 44 מקרי מוות.

 

 

 

"העלייה הפתאומית במספר המקרים באיטליה, באיראן ובדרום קוריאה מדאיגה מאוד", אמר טדרוס אדהנום גברהיסוס, מנהל ארגון הבריאות העולמי (WHO). "אתמול, מספר המקרים החדשים שדווחו מחוץ לסין עלה בפעם הראשונה על אלה שבסין" – טדרוס לא סיפק מספר רשמי על המקרים שאובחנו בסין ביממה האחרונה. .

 

בידוד בשיבא בידוד בשיבא צילום: איי אף פי

 

מעבר להתפשטות הקורונה באיראן ובאיטליה, פורסמו ביממה האחרונה דיווחים על חולים ראשונים באוסטריה, קרואטיה, שוויץ, גיאורגיה, יוון, נורבגיה, פקיסטאן, צפון מקדוניה, רומניה ואלג'יריה. כמו כן אובחנו חולים בבחריין, כווית, עומאן, גרמניה, וספרד.

 

בנוסף נרשם מקרה ראשון בדרום אמריקה, לאחר שאובחן חולה בברזיל. טדרוס עדכן שצוות מיוחד ארגון הבריאות, שמורכב מרופאים מומחים למחלות מדבקות לצד מדענים העוסקים בתחום, יצא לאיראן בסוף השבוע על מנת לסייע ולספק את התמיכה הנדרשת.

 

מחסום באיטליה מחסום באיטליה צילום: אי פי איי

 

כאמור, ממשלת ברזיל אישרה היום כי אובחן במדינה חולה ראשון בקורונה - המקרה הראשון של המחלה בכל אמריקה הלטינית. המקרה אובחן בבית החולים של סאו פאולו, שזיהה את הסימפטומים המחשידים באדם בן 61 שהגיע לבדיקות, לאחר שחזר מביקור באיטליה.

 

בימים אלה נמצאת ברזיל בחופשת הקרנבל השנתי שלה, תקופת השיא של התיירות הפנימית והבינלאומית, עם מיליוני מטיילים שעוברים דרך הערים בגדולות של המדינה לטובת חגיגות וריקודי הרחוב בתקופת הפסטיבל. גורמי הבריאות הרשמיים של ברזיל מסרו כי לצד החולה שאובחן, במדינה נבדקים 20 בני אדם נוספים בחשד שנבדקו בנגיף.

 

שר הבריאות של גרמניה, שבה אותרו 18 חולים בנגיף הקורונה עד כה, מסר כי "אנחנו בתחילתה של מגפה במדינה". השר ינס שפאן אמר כי על בתי החולים והמרכזים הרפואיים להיערך ולהציג תוכניות בנושא, והביע חשש מפני היכולת לעקוב אחר כל מקרי ההידבקויות בארצו.

 

 

x