$
בארץ

פרסום ראשון

הממונה על הנפט במשרד האנרגיה יוסי וירצבורגר יפרוש מתפקידו

וירצבורגר מכהן בתפקידו כחמש שנים, ואחראי - בין השאר - על חלוקת רישיונות גז ופיקוח על החברות והשותפויות הפועלות ביבשה ובים. וירצבורגר: "זכיתי להשתתף בקידום נושאים רבים וחשובים, כאשר ללא ספק הגדול שבהם הינו חיבור מאגר לווייתן למערכת ההולכה הישראלית"

ליאור גוטמן 14:5226.02.20

הממונה על הנפט במשרד האנרגיה יוסי וירצבורגר, הודיע לאחרונה על רצונו לפרוש מהתפקיד - כך נודע לכלכליסט. וירצבורגר מכהן בתפקידו כחמש שנים ועם פרישתו - שמתוכננת לעוד כשלושה חודשים - הוא ישלים כ-16 שנות עבודה במשרד.

 

 

הממונה על הנפט יוסי וירצבורגר הממונה על הנפט יוסי וירצבורגר צילום: עמוד הפייסבוק של משרד האנרגיה

 

וירצבורגר (48) אחראי בין השאר על חלוקת רישיונות גז, ופיקוח על החברות והשותפויות שפועלות ביבשה ובים. את עבודתו החל במינהל אוצרות הטבע ואל תפקידו הנוכחי נכנס עם גיבוש מתווה הגז הממשלתי.

 

בהודעה ששלח וירצבורגר לאנשי המשרד הוא כתב: "נכנסתי לעבוד בשירות המדינה לפני כ-16 שנה. במהלך התקופה זכיתי להשתתף בקידום נושאים רבים וחשובים כאשר ללא ספק הגדול שבהם הינו חיבור מאגר לווייתן למערכת ההולכה הישראלית, אך לא רק הוא לבדו, תמ"א 14 (תכנית מתאר לכרייה וחציבה - ל"ג) ועוד. לאחר 16 שנה הגעתי למסקנה שהגיע הזמן לצאת לדרך חדשה".

 

פרישתו של וירצבורגר מסכמת סיום תקופה במשרד האנרגיה. רק לאחרונה פרש יו" רשות הגז אלכסנדר וורשבסקי ועמו הסגן שלו קונסטנטין בלוז, כאשר מי שנכנס לתפקידו של וורשבסקי הוא משה גראזי. וירצבורג היה חבר בצוות ועדת ששינסקי 2 שבחנה את שיעור המיסוי על מחצבי טבע בכלל ועל כרייה ביום המלח בפרט".

x