$
בארץ

חברת החשמל מציעה 30 אלף שקל להליך פונדקאות של זוגות גאים

בצעד תקדימי הודיעה החברה כי תעניק מימון לעובדים מהקהילה הלהט"בית שמבקשים להביא ילד בהליך פונדקאות. "הקמת משפחה היא זכות הניתנת לכל אדם באשר הוא", נכתב בהודעה לעובדים. הכסף יצא מקופת הוועד

ליאור גוטמן 11:1626.02.20

חברת החשמל הפיצה אתמול (ג') מנשר לעובדי החברה, שבו היא מציעה מימון של 30 אלף שקל לכל זוג עובדים מהקהילה הלהט"בית שמבקש לאמץ ילד בהליך פונדקאות.

 

  צילום: יוסי וייס, חברת החשמל

 

בהודעה שהופצה לעובדים נמסר כי "אין לנו ספק שמשפחה חמה ומלוכדת נותנת כוח ועוצמה להתמודד גם בשעות הקשות, וכי הקמת משפחה הינה זכות הניתנת לכל אדם באשר הוא, ולכן אנו שמחים לעדכן אתכם על צעד ראשון מסוגו שנוקטת החברה לטובת הידוק הקשר עם משפחות העובדים ובמיוחד תאי משפחה חדשים".

 

המזכירות הארצית של ארגון העובדים החליטה על מתן המענק, כסיוע ל"משפחות חדשות" המצויות בהליך פונדקאות. הכסף המיועד יצא מקופת הוועד.

 

"מקווים כי נסחוף גופים ציבוריים נוספים לבחון את הנושא"

 

מדובר בחלק ממהלך רחב של החברה, שבמסגרתו הקימו ההנהלה וארגון העובדים צוות ייעודי שיפעל לקידום שוויון זכויות לכלל עובדי החברה מכל סוגי המשפחות הקיימים, ולהתאמת התנהלות החברה - המגדרית והמשפחתית - למודלים החדשים.

 

 

בחברה מחדדים שעובדים המעוניינים להציע נושאים רלוונטיים בפני הצוות הייעודי מוזמנים לפנות במייל לממונה על הגיוון וההכלה בחברה.

 

מנכ"ל החברה, עופר בלוך, סיכם כי "אנו פועלים כל העת ליצירת קרקע שוויונית ומיצוי זכויות כלל עובדינו, כך שיותאמו מגדרית ומשפחתית למודלים של משפחות חדשות. כנגזרת, הוקמה וועדה שעיקרה בחינת יוזמות בעניין. בשורתה החלוצית היא מתן המענק של ארגון העובדים לזוגות גאים המצויים בהליך פונדקאות. אנו תקווה כי צעד זה יהיה סימן לבאות ויסחוף גופים ציבוריים נוספים לבחינת אפשרויות הסיוע למשפחות אלה, שהן חלק מהפסיפס המגוון של החברה הישראלית".

x