תיירות

נגיף הקורונה

חברת קוריאן אייר תשבית את הטיסות בקו סיאול-ת"א עד ה-29 במרץ

זאת במקביל להודעת שר הפנים על האיסור להכנס לארץ שחל על מי שאינם תושבי ישראל וששהו בדרום קוריאה וביפן בשבועיים האחרונים: הטיסה שהייתה אמורה לצאת לסיאול שבדרום קוריאה מחר - בוטלה: גם KLM ההולנדית תעצור את טיסותיה מסין

נווית זומר 13:1023.02.20

חברת קוריאן אייר הודיעה היום (א') כי היא תשבית את קו סיאול-ת"א עד ה-29 במרץ. על כן, הטיסה שהייתה מיועדת לצאת לסיאול שבדרום קוריאה מחר - בוטלה.

 

זאת במקביל להודעתו של שר הפנים אריה דרעי, כי החליט למנוע כניסה לישראל של מי ששהו ביפן או דרום קוריאה בשבועיים האחרונים ושאינם תושבי ישראל.

 

האיסור של משרד הפנים מתייחס לכלל המעברים - הגבול האווירי, דרך היבשה והים. האיסור יכנס לתוקפו החל ממחר ב-8 בבוקר. נמסר בהודעה כי רשות ההגירה תיתן דעתה למציאת פתרונות למצבים מיוחדים. צו זה מתווסף לצווים הקודמים המתיחסים למי ששהה בסין בהונג קונג, במקאו בתאילנד ובסינגפור.

צוות מד"א ליד מטוס קוריאן אייר מתכונן להורדת נוסעים צוות מד"א ליד מטוס קוריאן אייר מתכונן להורדת נוסעים צילום: דוברות מד"א

 

הודעת החברה מגיעה לאחר שאתמול נדרש מטוס החברה שהגיע לנתב"ג לחזור חזרה לסיאול ומדינת ישראל לא אפשרה את הורדת 200 הנוסעים שהיו על סיפונו ולא הורדת כבודה, למעט 12 ישראלים.

  

גם חברת KLM ההולנדית, שישראלים משתמשים בטיסות הקונקשיין שלה מסין דרך אמסטרדם לת"א, הודיעה היום שלצד הפסקת הטיסות משנחאי ובייג'ינג, היא תחדל לטוס משאר היעדים שבסין.

 

רשת הולכת ונסגרת

 

כך הולכת ונסגרת רשת התעופה האווירית מהמזרח לארץ, אחרי שהטיסות לסין של חברות התעופה שטסו ישירות מישראל לסין - היינאן איירליינס, סצ'ואן איירליינס ואלעל הושבתו. הקו להונג קונג הושבת עם הפסקת הטיסות של קתאי פסיפיק ואלעל, וכעת נוסף גם הקו לסיאול, דרום קוריאה.

 

עדיין לא ידוע כיצד תשפיע ההוראה החדשה על חובת בידוד של הבאים מיפן על השקת הקו החדש של אלעל, שאמור להיחנך לראשונה ב-11 במרץ. נכון לעכשיו,פועל רק הקו לבנקוק בו טסה אלעל בלבד, והיא צמצמה את טיסותיה בקו זה לאחת ביום או פחות, לפי הדרישה.

 

 

שר הפנים אריה דרעי שר הפנים אריה דרעי צילום: עמית שעל

 

דניאל זיידנמן מנכ"ל נציגות קוריאן אייר בישראל אמר לכלכליסט כי "הופתענו מאוד אתמול מההוראה שלא להכניס נוסעים מקוריאה לישראל. עד כה במשך 12 שנה החברה טסה 4 פעמים בשבוע מסיאול לנתב"ג. בשנת 2019 הטיסה מעל 150 אלף נוסעים בקו. הטיסה מחר בוטלה ומסתמן שלא נטוס לנתב"ג מפברואר עד ה-29 במרץ. אנחנו מחכים להוראות של מדינת ישראל לגבי כניסה של נוסעים מדרום קוריאה הופתענו אתמול מאוד מההוראה שלא להכניס נוסעים לישראל".

 

קוריאן אייר היא חברה ציבורית, הנסחרת בבורסה בסיאול, שמנוהלת על ידי דור המשך של מקימי החברה. החברה עדיין מפעילה מספר קווי תעופה בודדים בסין .

x