שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מאות לוחמי צוות אוויר לשעבר: לא לתת לנתניהו את המנדט להרכבת הממשלה

במקביל, פנייה דומה התקבלה מ-120 בכירים לשעבר בשירות המדינה, שגרירים, קונסולים, אנשי משרד ראש הממשלה והחקלאות: "יושרה וניקיון כפיה של ההנהגה חיוניים לאמון הציבור"

שירות כלכליסט 11:4223.02.20

כ-540 לוחמי צוות אוויר לשעבר פנו היום במכתב לנשיא המדינה ול-120 חברי הכנסת בקריאה לא לתת לנתניהו את המנדט להרכבת הממשלה לאחר הבחירות בשל כתבי האישום שהוגשו בעניינו.

 

"אנו, לוחמי צוות אוויר לשעבר, בעלי השקפות פוליטיות מגוונות, קוראים לנבחרות ונבחרי הציבור לאמץ נורמות אתיות שחלו על כולנו, עת שירתנו כלוחמים ומפקדים ולא לאפשר לנאשם בעבירות חמורות של שחיתות שלטונית לקבל מנדט להרכיב ממשלה. הדרג הנבחר לכנסת ישראל ולממשלה אמור להוות דוגמא אישית ולהיות עמוד האש העובר לפני המחנה.

 

אנו חונכנו וחינכנו דורות של לוחמים תחת האמונה שיושר ויושרה הם אבני היסוד בביצוע תפקידנו, הם תנאי מחייב לביצוע המשימה, ושרק כך ניתן ללכת בביטחון מלא אחר המובילים אותנו. גדעון בן יואש הורה לאנשיו "ממני תראו וכן תעשו" שופטים פרק ז', דוגמה אישית היא מושכל ראשון במנהיגות. כשהובלנו צעירים אל תוך הסכנה הם ידעו שאנחנו, וכל מי שממונים עליינו, אנשים נקיי כפיים וללא רבב", כתבו.

 

"לכל נאשם עומדת זכות החפות. ייאבק על חפותו בבית המשפט ואם ייצא זכאי, ישוב ויתמודד על כל תפקיד בכיר בחברה, החל במקום עבודה וכלה בממשלת ישראל. אך עם זאת, כשם שלא יעלה על דעתנו למנות נאשם בעבירות כאלה להיות מפקד טייסת, כך גם לא יעלה על הדעת למנות אדם כזה לתפקיד של קצין בצה״ל, לתפקיד בשירות הביטחון הכללי או במוסד, ולא כל שכן להטיל על חבר כנסת להקים ממשלה בעודו תחת כתב אישום שכזה, ואז לעמוד בראשה. טוהר המידות של ההנהגה חיוני, ללכידותה של החברה, לאמון הציבור במוסדות השלטון ולעתיד המדינה. אין מצב בו נאשם בעבירות חמורות של שחיתות שלטונית, יקבל מנדט להקים ממשלה ולשלוט – אלא אם כן ורק אחרי שתוכח חפותו".

 

לרשימה המלאה של 540 לוחמי צוות האוויר - לחצו כאן

 

במקביל, פנייה דומה התקבלה מ-120 בכירים לשעבר בשירות המדינה, שגרירים, קונסולים, אנשי משרד ראש הממשלה והחקלאות. בין הפונים לח"כים ולנשיא ניתן למצוא את קולט אביטל, יגאל ענתבי, כרמי גילון ואורי פלטי. "בקרוב מאוד עלולה לעמוד בלב התהליך הפוליטי האפשרות שאת המנדט להרכיב ממשלה בישראל יקבל אדם שהוגשו נגדו כתבי אישום בעבירות חמורות שיש עמן קלון", כך לפי הבכירים.

 

לרשימה המלאה של 120 הבכירים - לחצו כאן

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: שאול גולן

 

מדובר צה"ל נמסר: "מדובר בהתארגנות פרטית של אנשי מילואים, אשר עושים זאת כאזרחי המדינה. צה"ל נמצא מחוץ לשיח הפוליטי וימשיך לנהוג כך, כפי שמצופה ממנו".

x