שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נגיף הקורונה

90 תלמידים בבידוד: "ההורים בלחץ, לא יודעים מה לעשות"

30 תלמידי כיתה ח' בב"ש שהו בקרבת התיירים הדרום-קוריאנים שנדבקו בקורונה. יו"ר ועד ההורים: "לא יודעים מה להגיד להורים". תושבת העיר: "בידוד? מאוחר מדי". ביה"ח סורוקה: 6 בני אדם עם חשד לתסמיני הנגיף נבדקו ושוחררו לבידוד. בחטיבת הביניים "דגן" בקריית חיים נמסר על 60 תלמידים ששהו בקרבת הקבוצה. משרד החינוך פתח קו להתייעצויות

ynet 22:5722.02.20
60 תלמידים מחטיבת ביניים בקריית חיים, יחד עם חמישה מורים ומאבטח ועוד 30 תלמידים בכיתה ח' מבאר שבע שהו בקרבת קבוצת התיירים הדרום-קוריאנית שביקרה בישראל ושתשעה מחבריה לקו בנגיף הקורונה. אווה זילברשטיין, יו"ר ועד מקיף "טוביהו" בבירת הנגב, אמרה הערב (שבת): "הנהלת בית הספר לא משתפת פעולה עם הוועד. ההורים בלחץ ולא רוצים לשלוח את הילדים לבית הספר. אף אחד לא מנחה אותנו או אומר לנו דבר. אני לא יודעת מה לומר להורים. אין לנו תשובות ואנחנו לא יודעים מה לעשות מחר בבוקר".

 

 

חברת מועצת העיר חיפה, סופי נקש, המתגוררת בקריית חיים, אמרה ל-ynet כי המידע על הצורך בבידוד הגיע מאוחר מדי. "הספינה הזו כבר הפליגה. חברה של הבנות שלי שהייתה בטיול הייתה איתן כל השבת במסיבה ואחר כך בבית קפה ובמקומות רבים, כולל הקניון. היא אחת מתוך עשרות תלמידים ואנשי צוות שהיו שם. הדרך היחידה לעצור את הנגיף הייתה להקים אוהלי בידוד בנתב"ג ולא לאפשר כניסה של אנשים. כרגע זה כבר לא ריאלי. צריך לסיים את ימי הבידוד ולקוות שאף אחד לא נדבק", אמרה.

 

מחטיבת הביניים "דגן" בקריית חיים נאמר להורים: "הנהלת בית הספר מקיימת דיונים רציפים לקבלת הנחיות מקצועיות ממשרד הבריאות, משרד החינוך ועיריית חיפה. מטעם החטיבה נמסר עוד כי הצוות החינוכי ייצור קשר עם הלתלמידים והמורים שמתבקשים להיכנס לבידוד: "תלמידים ומורים אלו יקבלו ליווי של הצוות החינוכי הייעוצי והשירות הפסיכולוגי-חינוכי. חשוב לציין כי בישראל החליטו להחמיר כדי 'ללכת על הצד הבטוח' ולכן נחכה בסבלנות".

 

 

מתחם הבידוד בתל השומר מתחם הבידוד בתל השומר צילום: אבי מועלם

 

זעם בבאר שבע: "מאוחר מדי להכניס אנשים לבידוד"

 

תלמיד לשעבר במקיף "טוביהו" סיפר כי אחיו, שלומד בכיתה ט', לא יגיע מחר ללימודים. "הכיתה שלו נמצאת במבנה שבו נמצאת הכיתה של התלמידים הללו. מבחינתנו זה מאוד מסוכן. יש הרגשה שלא באמת מגנים על התלמידים. כל ההורים מודאגים".

 

תושבים אחרים הביעו גם הם חשש: "אנחנו לא יודעים איפה הילדים הללו הסתובבו", אמרה ליאת אביסידריס, תושבת באר שבע – והוסיפה כי לדעתה "חיביים להשבית את מערכת החינוך, כי אותם תלמידים כבר באו במגע עם המשפחות שלהם, חברים ותלמידים אחרים". שאולי כחלון, גם הוא תושב העיר, אמר: "עכשיו כבר מאוחר מדי להכניס אנשים לבידוד".

 

תיירים דרום קוריאנים בנתב"ג תיירים דרום קוריאנים בנתב"ג

 

 

שירה דנילוב, המתגוררת גם היא בבאר שבע, הוסיפה: "אני חולה כרונית וחוששת מאוד מהמצב. 30 תלמידים שחזרו לבית הספר לאחר ששהו בקרבת התיירים הנגועים בנגיף זה פוטנציאל להדבקת בית ספר שלהם – כולל המשפחות. אין לדעת לאן המצב הזה יתפתח". חגית שמעוני, תושבת אחרת, אמרה גם היא כי "זה כדור שלג שאין כל כך שליטה עליו. לדעתי, הבידוד לתלמידים כבר לא יעזור אם הם כבר הדביקו את בני משפחותיהם. אין למשרד הבריאות דרך להגן עלינו".

 

אבנר ביטון, יו"ר וועד ההורים העירוני בבאר שבע, אמר: "נפעל על פי הנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך. אנחנו צריכים לשמור על עירנות ועל ההנחיות. צריך לזכור שלא צריך להיכנס לפאניקה. זה קרה לפני שבוע וחצי וצריך להפחית את הלחץ על התושבים. צריך לשמור על פרופורציות".

 

במשרד החינוך פתחו קו לשיחות עם הורים ותלמידים במספרים 1-800-25-00-25 או 073-3931111. הקו יאוייש על-ידי מומחים להתמודדות במצבי לחץ וחירום מטעם השירות הפסיכולוגי-ייעוצי והוא יחל לפעול ממחר ב-08:00 עד 19:00. יודגש כי הקו לא ייתן מענה בנושאים בריאותיים וכי בעניין זה יש לפנות למשרד הבריאות. "שר החינוך רפי פרץ ומנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, עומדים בקשר רציף ותמידי עם משרד הבריאות ומעדכנים את המערכת בהתאם", נמסר. 

 

 

קורונה בדרום קוריאה קורונה בדרום קוריאה צילום: איי אף פי

 

x