בארץ

נגיף הקורונה

הטיסה מסיאול: הישראלים הועברו לבידוד, שאר הנוסעים יוחזרו לדרום קוריאה

טיסת קוריאן אייר מדרום קוריאה תשוב על עקבותיה לאחר תדלוק. 12 ישראלים מתוך 200 הנוסעים יועברו באמבולנסים של מד"א לבידוד בבתיהם. הצעד נעשה בהמלצת משרד הבריאות ועליו החליטה רשות ההגירה והאוכלוסין. בנוסף, 30 תלמידי מב"ש הועברו לבידוד

נווית זומר ו-ynet 19:5322.02.20

נוסעי הטיסה מסיאול שנחתה הערב (שבת) בנתב"ג לא יורשו להיכנס לתחומי ישראל למעט ישראלים שהועברו לבידוד. מדובר בהחלטה נקודתית של רשות ההגירה והאוכלוסין שהתקבלה הערב בהמלצת משרד הבריאות. אין בשלב זה צו גורף שהוא בסמכות שר הפנים.

 

הטיסה שתסורב היא של חברת התעופה קוריאן אייר שנחתה ב7 וחצי בערב. ההחלטה התקבלה בשל הידיעות כי עולה מספר הנדבקים בקוריאה ובשל דיווחים על 9 תיירים צליינים קוריאנים שביקרו בישראל ונמצא לאחר שחזרו לקוריאה כי נדבקו בנגיף. בהמשך יוחלט אם למנוע כניסה קבועה של תיירים ששהו ב-14 יום האחרונים בדרום קוריאה.  

תיירים מדרום קוריאה בנתב"ג. לא יורשו להיכנס לישראל תיירים מדרום קוריאה בנתב"ג. לא יורשו להיכנס לישראל

 

על הטיסה נמצאים 200 נוסעים מתוכם 12 ישראלים. המטוס עומדברחבת החנייה E1 המרוחק מטרמינל 3. מהמטוס ירדו רק הנוסעים הישראלים שיעברו ביקורת דרכונים למרגלות כבש המטוס. כבודת הנוסעים תישאר על המטוס. מרש"ת נמסר כי מספר מצומצם מאוד של עובדים מנתב"ג יטפל במטוס לצורך תדלוק וריקון המיכלים שיטופלו בנוהל מיוחד של חומרים מסוכנים. מיד לאחר תדלוקו של המטוס ועליית צוות הטיסה ששהה בארץ בסופ"ש הוא ימריא חזרה לקוריאה. הנוסעים הישראלים יועברו לאמבולנסים של מד"א וילוו היישר לבתיהם לבידוד.  

 

חברת קוריאן אייר שוקלת להשעות את הטיסות לישראל בחודש הקרוב.ההחלטה תתקבל כבר השבוע.

 

כמו כן, 30 תלמידים מבאר שבע שהיו באתר בגן הלאומי תל באר שבע שבה ביקרה הקבוצה מדרום קוריאה הועברו לבידוד.

 

ממשרד החינוך נמסר כי "בעקבות החשש כי 30 תלמידים שהו בקרבתם של קבוצת תיירים מדרום קריאה והנחיות משרד הבריאות כי ישהו בבידוד, הנחה מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, למנות צוות ליווי לבית הספר. הצוות יכלול: יועצים חינוכיים ופסיכולוגים, צוות בריאות שיכלול את הממונה על תחום הבריאות במשרד וצוות שידאג להעמיד אמצעים מקוונים כדי לעמוד בקשר עם התלמידים המבודדים בביתם ולתת להם בימי הבידוד את המענים הלימודיים הנדרשים".

 

במשרד הבריאות איתרו את מסלולי הטיול שבהם שהו תשעה התיירים והודיעו על נקיטת שורת צעדי זהירות. כך למשל, ברשות הטבע והגנים ציינו כי התיירים ביקרו בשלושה אתרי טבע: באר שבע, מצדה וקיסריה, כמו גם בכנסיות בירושלים. דובר הכנסייה הקתולית בישראל אמר כי נבדק אם אנשיה באו במגע עם חברי הקבוצה. בינתיים, עשרים עובדים של רשות הטבע והגנים שככל הנראה באו במגע עם חברי הקבוצה בקיסריה ובגן הלאומי תל באר שבע הוכנסו לבידוד, כמו גם שני עובדי משק במלון דיוויד ים המלח שניקו את החדרים שבהם שהו התיירים הקוריאנים. מהמלון נמסר כי הם פועלים על פי ההנחיות של משרד הבריאות.

מתכוננים להורדת הנוסעים בטיסה מדרום קוריאה מתכוננים להורדת הנוסעים בטיסה מדרום קוריאה צילום: דוברות מד"א

 

 

במהלך הטיול נודע כי הקבוצה ביקרה גם בבאר שבע ושהתה, בין היתר, במלון "לאונרדו" שבעיר. במלון מסרו כי הקבוצה הדרום קוריאנית הייתה גדולה והתפצלה לכמה מלונות. עוד אמרו כי לא נמסר להם על צעדים מיוחדים שעליהם לנקוט, וכי הם לא הונחו לבודד עובדים שעבדו בתאריך המדובר.

 

מעיריית באר שבע נמסר כי "ראש העיר רוביק דנילוביץ' ומנכ"לית העירייה אבישג אבטובי שוחחו עם מנכ"ל משרד הבריאות וגורמי המקצוע במשרד ועודכנו בנושא. הנושא בטיפול מלא של משרד הבריאות, כמו בשאר המקרים ברחבי הארץ. עיריית באר שבע קוראת לציבור לנהוג בעירנות ובאחריות ולפעול בהתאם להנחיות משרד הבריאות המפורסמות באתר המשרד ובאמצעי התקשורת השונים.

 

  

x