$
בארץ

הסמסים הכוזבים לפעילי הליכוד נמשכים: "תשלום של 180 שקל בחודש ייגבה אוטומטית מחשבונכם"

לאחר שאתמול נחשפו בכלכליסט הודעות SMS סותרות שנשלחו לפעילי ליכוד בנוגע לאפליקציית דרבון הבוחרים אלקטור, ממשיך טרול מסתורי להתל בליכודניקים עם הודעות SMS יצירתיות במיוחד: "חברים יקרים, כל תמונותיכם גובו בהצלחה לענן וישותפו בקרוב בין כל הפעילים על מנת ליצור תחושת משפחתיות", נכתב באחת מהן. מקור בליכוד: "הגשנו תלונה במשטרה"

עומר כביר 19:2821.02.20

הטרול המסתורי ממשיך להתל בתומכי הליכוד. "תשלום בסך 180 שקלים בחודש יגבה אוטומטית מחשבונכם", נכתב באחת ההודעות המזויפות שנשלחו היום (ו') לפעילים, ממספר טלפון שקידם השבוע ראש הממשלה, בנימין נתניהו. 

 

אתמול נחשף בכלכליסט ששורה של הודעות SMS, שנשלחו ממספר טלפון שנתניהו קידם בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר הרשמי שלו, קראו לפעילי הליכוד להסיר את אפליקציית דרבון הבוחרים אלקטור, לכאורה במטרה "למנוע מפעילי שמאל להשתלט לכם על הטלפונים", כלשון אחת ההודעות. האפליקציה היתה בשבועיים האחרונים בכותרות בעקבות שורת דיווחים בכלכליסט על פעילותה ועל שורה של פרצות אבטחה שחשפו מידע רגיש שהעלו אליה הליכוד ופעילי המפלגה.

 

 

בעקבות המסרים המתחזים הפיץ הליכוד הודעות הכחשה בשלל ערוצים רשמיים, כולל הודעה קולית מצד ראש הממשלה שנשלחה בקבוצות ווטסאפ של פעילי ליכוד. "בשעות האחרונות היריבים שלנו מפיצים הודעות פייק שקוראות לפעילים שלנו לא להשתמש באלקטור. תשמשו גם תשמשו. אל תשמעו להודעות הפייק האלו", הוא אמר.

 

ואולם, הגורם שמאחורי שליחת ההודעות לא ויתר ובמהלך יום שישי פצח במתקפה חדשה. "חברים יקרים, כל תמונותיכם גובו בהצלחה לענן וישותפו בקרוב בין כל הפעילים על מנת ליצור תחושת משפחתיות, כל הליכוד זו משפחה!", נכתב בהודעה שנשלחה בסביבות 11:00. "על מנת לייצר חוויה מיטבית אנא אפשרו גישה לשירותי המיקום שלכם. להסרה השיבו: הסר".

 

ההודעה, שכמו הקודמות נשלחה מהמספר שקידם ראש הממשלה, נועדה כנראה לגרום למקבליה להשיב הסר על מנת לגרום להסרה אוטומטית שלהם מרשימות התפוצה של הליכוד. זאת, מכיוון שתשובת המקבל תגיע למספר שממנו נשלחה ההודעה לכאורה, גם אם כותב ההודעה לא באמת שלח אותה ממספר זה (ניתן בקלות לזייף את המספר שמוצג כמקור ההודעה).

 

הודעת המשך מנסה לגרום לפעילים להסיר את אלקטור, ואף לשתף מידע אישי נוסף: "אם יש תמונות במכשירכם שלא תרצו לשתף, אנא שלחו אותן בצירוף המילים 'לא לשתף' למספר 0529996226 (זה המספר שקידם רה"מ, ע"כ). אם ברצונכם לא לשתף את המיקום שלכם לכל משתמשי האפליקציה שלחו את המילים 'ללא מיקום' למספר 0529996226. אם ברצונכם לא לאפשר גישה למכשירכם כלל אנא הסירו את האפליקציה".

 

קצת אחרי 18:00 התקבלה הודעה נוספת, שנראה שכל מתטרתה היא ניסיון לעורר את זעמם של פעילי הליכוד. "כחלק משיפור האבטחה של האפליקציה, ועל מנת להגן על בטחונכם, כל החשבונות והסיסמאות מהמכשירים שלכם נשלחו לענן המאובטח של הליכוד המוגן על ידי מומחים מהשורה הראשונה. תשלום בסך 180 שקלים בחודש יגבה אוטומטית מחשבונכם בשמונה עשר לכל חודש. רק בעזרתכם ננצח!"

 

מקור בליכוד בעל ידע בנושא, אמר לכלכליסט שהמפלגה הגישה תלונה למשטרה בעקבות משלוח ההודעות המתחזות. "יחסית לפשעים ברשת, שבהם קשה מאוד להתחקות אחר העבריינים, כאן יש סיכוי סביר שניתן יהיה למצוא אותם באמצעות הפלטפורמה שממנה הם שלחו את המסרונים", הוא אמר. לדבריו, המקור להודעות הוא לא פרצה למערכות משלוח ה-SMS של הליכוד, אלא התחזות למספר שפרסם ראש הממשלה (פעולה שניתן לבצע בקלות יחסית ממערכות משלוח SMS רבות). עם זאת, כשביקש כלכליסט לראות עותק על התלונה או לקבל את הראיות לכך שההודעות לא נשלחו ממערכת הליכוד, אמר המקור שיוכל לעשות זאת רק ביום ראשון.

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "בשעות האחרונות מופצת הודעה שקרית לפעילי ליכוד שקוראת להסיר את תכנת אלקטור. ההודעה היא פייק ומטרתה לחבל בקמפיין הליכוד".

x