$
בארץ

בלעדי

עובדי הרכבת דורשים: לאסור על נוסעים שחזרו מהמזרח לעלות לרכבת בנתב"ג

"החוזרים מהמזרח שמחויבים לשהות בבידוד נוסעים הביתה ברכבת ומסכנים את הנוסעים והעובדים", מזהירים בוועד עובדי הרכבת, ומבקשים את התערבות הנהלת הרכבת והממשלה

אודי עציון 09:5319.02.20

עובדי רכבת ישראל דורשים מהנהלת הרכבת ומהממשלה למנוע מנוסעים שנשלחו לבידוד לאחר ששבו דרך נתב"ג ממדינות בהן התפרצה מגיפת הקורונה, לנסוע לביתם ברכבת.

 

היערכות במד"א להתמודדות עם נגיף הקורונה היערכות במד"א להתמודדות עם נגיף הקורונה צילום: דוברות מד"א

 

"בימים אלה אנחנו עדים לכך שנוסעים שמגיעים בטיסה לנתב"ג, מיעדים שהוכרזו כפגועי מגיפת הקורונה, נכנסים לרכבות ומשתמשים בהן לשם הסעה ציבורית להגעה לביתם שם הם מחויבים לפי התקנות לשהות בבידוד. ציבור הנוסעים, לרבות פקחי הרכבת ועובדיה, שמתוקף עבודתם מחויבים לשהות בתוך הרכבות ובמקומות סגורים ביחד עם נוסעים אלה, מצוי בסיכון מיידי להידבק במחלה", כתבו ליועצת המשפטית של הרכבת, עו"ד הילה שמיא, כותבים היועצים המשפטיים של ועד עובדי הרכבת, עורכי הדין סיגל פעיל וזוהר גיפס.

 

"לפיכך נבקש את התערבות הנהלת הרכבת אל מול משרדי הממשלה, על מנת לאסור על הנוסעים שהגיעו מנתב"ג מיעדים שהוגדרו על ידי ממשלת ישראל כבעלי סיכון להשתמש בתחבורה הציבורית, וזאת על מנת להגן על הנוסעים ועל עובדי הרכבת".

 

רוב הישראלים שנוחתים בטיסות מחו"ל חוזרים הביתה ברכבת, במונית או באוטובוסים, כמו בקו 485 הישיר לירושלים של אפיקים ובקווי אגד שנכנסים לטרמינל 3 ו-1. נהגי הרכבת אמנם מבודדים מהנוסעים, אבל אנשי הביטחון והדיילים מתחככים בקביעות בנוסעים שעולים עם המזוודות והקניות מהדיוטי פרי לקרונות. גם נהגי המוניות והאוטובוסים חולקים חלל משותף עם הנוחתים, שבו נשא בנגיף עשוי להעבירו לאחרים במגע או בעיטוש.

 

אולם נכון לאמש (ג'), אין שינויים בהיערכות התחבורה הציבורית. ברכבת ישראל ובחברת מטרופולין אמרו כי הם פועלים בהתאם להוראות משרד הבריאות, שעדיין לא העביר הנחיות חדשות לפעולתם. כך נמסר גם מהרשות הארצית לתחבורה ציבורית.

x