$
בארץ

בחירות בצל הקורונה: תיבחן הצבת קלפיות ייעודיות לטובת אזרחים ששוהים בבידוד

בפגישה בין מנכ"ל משרד הבריאות למנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, נאמר כי "ככל שמשרד הבריאות ימצא כי האזרחים השוהים בבידוד רשאים לצאת מביתם לצורך הצבעה - תיבחן האפשרות להצבת כמה קלפיות ייעודיות שיוקמו באתרים שבהם לא ממוקמות קלפיות נוספות"

אמיר אלון, ynet 18:3817.02.20
נערכים לבחירות בצל הנגיף: היום (ב') התקיימה פגישה בין מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב לוועדת הבחירות המרכזית, בראשות המנכ"לית עו"ד אורלי הדס, שבה נדונו "נקודות הממשק שבין בריאות הציבור והבחירות בישראל נוכח סוגיית נגיף הקורונה".

  

בהודעה מטעם ועדת הבחירות המרכזית נאמר כי "בפגישה נדונה סוגיית הצבעתם של האזרחים הישראלים השבים מהיעדים שעל-פי הגדרת משרד הבריאות חייבים לשהות בבידוד בביתם למשך 14 יום, אף אם אינם סובלים מתסמינים כל שהם. צוין על-ידי אנשי משרד הבריאות, כי כיום יש בישראל כמה עשרות בודדות של אזרחים שהצהירו כי הם נמצאים בבידוד בביתם".

  

 צילום: מאור שלום סויסה

 

עוד נמסר כי "ככל שמשרד הבריאות ימצא כי האזרחים השוהים בבידוד לפי צו של מנכ"ל משרד הבריאות, רשאים לצאת מביתם לצורך הצבעה – תיבחן האפשרות להצבת מספר קלפיות ייעודיות ברחבי הארץ. היו ויוקמו קלפיות ייעודיות אלו – הן ימוקמו באתרים בהם לא ממוקמות קלפיות נוספות".

 

בינתיים, בישראל נערכים לקליטת נוסעי ה"דיימונד פרינסס" ביפן, המוכרת כ"ספינת הקורונה". המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, עדכן הבוקר כי הוא פועל לשחרורם המוקדם של הנוסעים.

  

עד כה, שלושה מבין 15 הנוסעים אובחנו כחולים בנגיף. השחרור מהספינה תלוי בכך שעד מחרתיים יתקבלו תשובות סופיות לבדיקות שעברו הנוסעים. הם יועברו לשדה התעופה ושם יעלו על טיסה ישירה לישראל. הם יועברו לבידוד למשך 14 יום בבית החולים שיבא.

  

עוד 99 נוסעים נדבקו בנגיף על האונייה המבודדת בנמל יוקוהאמה מאז 5 בפברואר. בכך עלה מספר החולים שם ל-454. הבילה פונו ממנה הנוסעים האמריקנים. 14 מהם אובחנו כחולים.

  

יונתן לוי, שבת משפחתו בנגיף בספינה נדבקה סיפר בשיחה עם אולפן ynet: "היא פונתה לבית חולים בחוף ואנחנו מקווים שהיא תחבור לזוג הישראלים שירדו קודם לכן. הם אומרים שמצבם הבריאותי טוב מאוד, שהתנאים הרפואיים הם לא שיא היכולות. אין לה תסמינים, אולי צינון קל, אבל גם לא יצא לנו כל כך לדבר איתם. אמנם היא אישה מבוגרת, היא אישה מאוד חזקה, אני בטוח שהיא תצא מזה".

x