שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רשות המסים מתכננת: דיווח על חשבוניות של מעל 5,000 שקל בזמן אמת

המהלך נועד להיאבק בתופעת החשבוניות הפיקטיביות - ויחול רק על חשבוניות עסקיות; ברשות מעריכים כי ההכנסות למדינה עשויות להגיע ל-5-6 מיליארד שקל בשנה

עמרי מילמן 18:2816.02.20

צוות ברשות המסים שעובד על דרכים למאבק בתופעת החשבוניות הפקטיביות, צפוי להביא לאישור הממשלה הבאה מהלך שבמסגרתו כל חשבונית של מעל 5,000 שקל תעבור אוטומטית דרך רשות המסים שתידרש לאשר אותה (כשם שעסקאות אשראי עוברות את אישור חברות האשראי).

 

המהלך נועד להיאבק בתופעת החשבוניות הפיקטיביות - במסגרתה בעלי עסקים מנסים לנכות תשומות באופן לא חוקי; לכן הוא יחול רק על חשבוניות עסקיות, ולא על חשבוניות שניתנות ללקוח הקצה. ברשות המסים מעריכים כי מהלך כזה יוכל להכניס למדינה 5-6 מיליארד שקל בשנה.

 

בעבר דובר על העברה לאישור של חשבוניות בהיקף כ-50 אלף שקל, אך כעת מדובר בסכומים נמוכים בהרבה. עם זאת לא התקבלה כל החלטה בנושא ובלאו הכי, ההחלטה תתקבל, סביר להניח, רק כאשר תהיה ממשלה וימונה שר אוצר.

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: שאטרסטוק

 

ברשות המסים מתעקשים כי המהלך לא יכלול כל הכבדה ביורוקרטית מאחר שיהיה ממוחשב. עוד טוענים ברשות כי המטרה היא לא רק לעצור הפצה של חשבוניות פיקטיביות- כפי שמתרחש כיום - רק לאחר שכבר הופצו, אלא לסכל את ביצוע העסקה. 

 

למרות זאת, עורכי דין ורואי חשבון רבים סבורים כי המהלך עלול להכביד על העסקים משלמי המסים, ומתריעים כי המהלך לא פשוט כפי שמציגה אותו הרשות.

 

בכל מקרה, המהלך יחייב תיקון חקיקה שיוכל להתבצע רק במסגרת אישור התקציב הבא. אם יתרחש, יוכל לסייע לממשלה לסגור את הבור התקציבי שנוצר בשנים האחרונות על ידי הממשלה הנוכחית.

x