שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

מחשש לקורונה: בית ספר עיכב את כניסת בנו של ערן זהבי

הנהגת הורי התלמידים בבית הספר בכפר הירוק התנגדה להשתתפות הבן בלימודים בשל חשש מנגיף הקורונה. המנהלת: "לאור השינוי בהנחיות משרד הבריאות החלטנו להחמיר את תנאי הכניסה לבית הספר"

גולן חזני 19:1012.02.20

הנהלת בית הספר היוקרתי קינג סולומון בכפר הירוק השהתה את כניסתו ללימודים של בנו של ערן זהבי, אחרי שהמשפחה ששהתה בסין תקופה ארוכה הגיעה לישראל. לכלכליסט נודע כי הרקע לכך הוא דרישה של הנהגת הורי התלמידים בבית הספר שהתנגדה לכניסתו של הבן ללימודים בשל חשש מנגיף הקורונה.

 

זהבי חזר עם משפחתו לישראל לתקופה קצובה עד להתבהרות המצב בנוגע לנגיף. הוא ביקש לרשום את בנו לבית הספר, וזה הגיע היום ללימודים. לכלכליסט נודע כי הורי תלמידים בבית הספר חששו מהגעת הילד ששהה בסין תקופה ארוכה ונציגי הנהגת ההורים נפגשו עם מנכ"ל המוסד, הרב קובי אברהמוב, והמנהלת ציפי אברהמי והעלו בפניהם את חששותיהם "לגבי התפשטות נגיף הקורונה". 

 

ערן זהבי ערן זהבי צילום: אורן אהרוני

 

 

 

 

מודדים חום. סין מודדים חום. סין צילום: אי פי איי

 

ההורים העלו השגות גם לגבי מדיניות בית הספר בנוגע לקבלת תלמידים באמצע השנה ולפרקי זמן קצרים והדגישו את "חשיבותה של יצירת קהילה יציבה ורציפה, דבר שנפגע אם מגיעים תלמידים לפרקי זמן קצרים בלבד".

 

המנהלת אברהמי שיגרה לפני זמן קצר מכתב להורים בו ציינה כי לאור הפניות הרבות של הורים מודאגים "חשוב לדעת שאנו פועלים לפי הנחיות משרד הבריאות אך לאור השינוי בהנחיות המשרד מיום חמישי החלטנו להחמיר את תנאי הכניסה לבית הספר. השהינו את

קבלת התלמיד עד לגיוס רופא מומחה מטעם בית הספר שיבדוק באופן פרטי את מצבם הרפואי של תלמידים המבקשים להצטרף לבית הספר ושהו לאחרונה במדינות המזרח".

יצוין כי זהבי ורעייתו הדגישו מספר פעמים בפוסטים שפרסמו כי לאחרונה שהו בתאילנד ולא בסין. תגובת המנהלת: "המכתב מדבר בעד עצמו. אין לי מה להוסיף".

 

בבית הספר היוקרתי לומדים בני האלפיון העליון ושכר הלימוד בו עומד על כ-50 אלף שקל לשנה. הוא מוגדר כבית ספר דו-לשוני עם הקפדה על מסורת ויהדות, ומתנהל כמעט ללא מעורבות של משרד החינוך. בית הספר מבטיח שתי כיתות בכל שכבה, כ-15 תלמידים  בכיתה.

 

בית הספר מנוהל על ידי עמותה שמאחוריה עומד יצחק מירילשוילי, בנו של המיליארדר מיכאל מירילשוילי שגם בנו לומד במוסד.

x